Kurban Fiyatlarının Önü Alınamıyor! Büyükbaş 160 Bin TL Küçükbaş 15 Bin TL'ye Dayandı!

Kurban Fiyatlarının Önü Alınamıyor! Büyükbaş 160 Bin TL Küçükbaş 15 Bin TL'ye Dayandı!

Kurbanlık dana ve koyun fiyatlarında rekor oranda artış meydana geldi. Bazı kurban pazar bölgelerinde fiyatlara zam yapıldı. Bayram gelmeden önce büyükbaş 160 bin TL küçükbaş ise 15 bin TL'yi gördü.

Kurban Bayramı yaklaşırken, büyükbaş ve küçükbaş hayvan satışları hız kesmeden devam ediyor. Yükselen kurbanlık fiyatları nedeniyle vatandaşlar, kurbanlık hayvanlarını erken almak için harekete geçiyor. Şu anda kurbanlık hayvan satışlarının önemli bir bölümü gerçekleşmiş durumda. Ancak, dana tosun fiyatları ve koyun fiyatları da zamlandı.

Geçtiğimiz yıl Kurban Bayramı'nda yaklaşık olarak 1 milyon büyükbaş ve 22 milyon küçükbaş hayvanın satıldığı biliniyor. Bu yıl Kurban Bayramı ise 28 Haziran - 1 Temmuz tarihleri arasında kutlanacak.

Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkanı Osman Yardımcı, hayvan sayısının yeterli seviyede olduğunu belirtti. Türkiye genelinde yaklaşık olarak 20 milyon büyükbaş ve 64 milyon küçükbaş hayvanın bulunduğunu ifade eden Yardımcı, et fiyatlarına da dikkat çekti.

Osman Yardımcı, fiyatların normal seviyelerde olduğunu belirtti ve küçükbaş ve büyükbaş kurbanlık hayvanların canlı kilo fiyatının 140-160 TL arasında olduğunu söyledi.

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala, vatandaşlar kurbanlık hayvanlarını temin etmek için çeşitli bölgelerdeki satış noktalarına yöneliyor. Ancak, dana tosun fiyatlarının ne kadar olduğu ve koyun fiyatlarındaki zam miktarıyla ilgili net bilgiler henüz verilmemiş durumda.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.