Mayıs Ayında Ödenen Zamlı Destek Tutarları Belli Oldu! Çocuklu Ailelere SED Ödemesi Verildi!

Mayıs Ayında Ödenen Zamlı Destek Tutarları Belli Oldu! Çocuklu Ailelere SED Ödemesi Verildi!

Çocuklu aileler için Mayıs ayında Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemeleri hesaba yatırıldı. Bakan Derya Yanık duyuru yaptı ve toplamda ne kadar ödendiğini de paylaştı. Mayıs 2023 sosyal destek ödemeleri hakkında son gelişmeler...

Çocuklu ailelere verilen SED ödemeleri kapsamında Bakanlıktan güncel veriler paylaşıldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yapmış olduğu açıklamada kime ne kadar ödeneceği konusunda toplamda ne kadar ödeme yapılacağıyla ilgili bilgi verildi.

Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) parası için her ay duyuru yapılıyor. Ödemeler tamamlandığı vakit güncel açıklama ile bilgi verilmektedir. Derya Yanık da bu ay (Mayıs 2023) için yaptığı açıklamada:

"İhtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının temel gereksinimlerinin ve eğitim giderlerinin karşılanması amacıyla Mayıs ayı içerisinde 561,1 milyon TL Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemesi yaptık." dedi.

sedodmeesi.jpg

Sosyal destek ödemeleri kapsamında hem ailelere hem de çocuklara ayrı destek sunulmaktadır. SED ödemeleri ise bu kapsamda çocukların hem sosyal hem de ekonomik ihtiyaçlarının karşılanması adına veriliyor.

SED ödemelerinde miktarın neye göre belirlendiği ise bakanlık resmi internet sitesinde şu şekilde belirtilmiştir:
"Ödemeler Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmetleri Hakkında Yönetmelik gereği belirlenen katsayılar çerçevesinde yapılır. Memur maaş katsayısının artışına bağlı olarak verilen ekonomik destek miktarında artış sağlanır."
2023 yılı itibarıyla ortalama 3038 TL aylık ödeme yapılmaktadır. Ancak ödeme tutarları çeşitli kriterlere göre değişkenlik gösteriyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.