Memur Maaşını Beğenmeyenler %100 Zamma Hazırlansın! Erdoğan'ın Açıklaması Sonrası Milyonlarca Memur Beklemede!

Memur Maaşını Beğenmeyenler %100 Zamma Hazırlansın! Erdoğan'ın Açıklaması Sonrası Milyonlarca Memur Beklemede!

Memur maaşını düşük bulanlar için Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi. Açıklamasıyla beraber %100 zam için harekete geçildi. Memur maaş zammı ne zaman verilecek? Erdoğan son dakika memur maaş açıklamaları...

Memur maaşındaki son durum merak edilirken Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşlara yönelik açıklaması bir kamuoyu oluşturdu. En düşük memur maaşı 11.848 TL ve bu ödemenin alım gücündeki düşüşle birlikte yetersiz olduğu savunuluyor. Hal böyle iken yeni bir zammın ne zaman geleceği ve bu zam oranının yüzde kaç olacağı da araştırılmakta. Güncel olarak memurlara ödenecek miktar ve dahası gündemimizde yerini aldı.

Memura Rekor Oranda Zam Bekleniyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarıyla birlikte ortalama %100 zamlık müjde yolda. Hal böyle iken memurların maaşlarında ciddi oranda bir artış yaşanacak. Bu da alım gücüne pozitif etki sağlayacak. Kamu çalışanlarına verilen %45'lik zammın hemen ardından memurlara daha yüksek bir zam beklentisi oluştu. Maaşların artacak olması milyonlarca memur için olumlu haber.

Maaşların hangi tarihten itibaren artacağı konusu da şu sıralar irdeleniyor. Seçim sonrasında zam konusunda ilk adımların atılması beklenecek. Temmuz ayına geldiğimizde ise TÜİK enflasyon verileri çerçevesinde yeni ödemeler hesaplara aktarılabilir. Yani önümüzdeki aydan sonra memur başta olmak üzere pek çok vatandaşımız zamlı ödemelerle tanışacak.

Kamu çalışanlarına ikinci bir zam yapılıp yapılmayacağı da soruluyor. Bu çerçevede atılacak adımlar başta olmak üzere merak ettiğiniz tüm soruları yorumlar kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz. En düşük maaş 15 bin TL olduktan sonra Temmuz'da bir kez daha zam yapılır mı net değil. Ancak memur ve emekli için yeni artışlar gözden geçirilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.