Ödemeler Hesaba Direkt Yatıyor! Haziran Ayı Bakanlık Sosyal Destek Ödemeleri Başladı!

Ödemeler Hesaba Direkt Yatıyor! Haziran Ayı Bakanlık Sosyal Destek Ödemeleri Başladı!

Haziran ayında yapılacak sosyal destek ödemeleri belli oldu. Bakanlık yardım paralarının hesaba direkt yatması için harekete geçti. Bakan Derya Yanık ne zaman ve kaç TL ödeme yapılacağını duyurdu mu? İşte detaylar...

Haziran ayında bakanlığın sağlamış olduğu sosyal yardım programları devreye girdi. Ödemelerin ne zaman hesaba geçeceği sorulmaktaydı. Sonunda detaylar ortaya çıktı. Kimin ne kadar alacağını merak ediyorsanız detaylar haberimizde.

Ailelere 1250 TL Ödenecek

Aileler, başvuru yapmaları halinde sosyal destek programından 1250 TL'ye kadar aylık ödeme alabiliyor. Toplamda 12 ay boyuna verilecek olan sosyal yardım parasına sizler de erişebilirsiniz. 850 TL ila 1250 TL arasında değişkenlik gösterecek bu ödemeler, ailede kişi başına düşen gelir ile bağlantılı şekilde ödeniyor.
Eğer gelir durumunuz kişi başına göre endekslendiğinde 450 TL ve altı ise 1250 TL ödeme yapılacaktır.

Kişi başına düşen gelir 450 TL üzeri ─ 911,15 TL ve altı ise 1100 TL ödenecek.
911,15 TL üzeri ─  1372,30 TL ve altı ise 950 TL ödenecek.
1372,30 TL üzeri ─  2.835,60 TL’den az ise 850 TL ödenecektir.

Ayrıca e-Devlet üzerinden sosyal destek programı başvurunuzu yapabilirsiniz. Ailelere verilen bu ödemeler, her aileden bir kişinin başvurması ile ödenir. Aynı aileden iki kişi başvurur ise yine bir kişiye ödeme yapılacaktır. e-Devlet hesabınıza giriş yaptıktan sonra arama kısmına Aile Destek Programı yazmanız halinde başvuru formuna ulaşacaksınız.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.