Öğrenciye, Asgari Ücretliye ve Emekliye Bayramda Ödeme! Kimine 2000 TL Kimine 1000 TL Ödenecek!

Öğrenciye, Asgari Ücretliye ve Emekliye Bayramda Ödeme! Kimine 2000 TL Kimine 1000 TL Ödenecek!

Kurban Bayramı'nda milyonlarca vatandaşı sevindirecek ödemeler yapılacak. Bununla beraber emeklisinden asgari ücretlisine kadar herkesi kapsayacak şekilde paranızı çekebileceksiniz. Peki kim ne kadar devlet desteği alacak?

Kurban Bayramı öncesinde asgari ücretli çalışanlar ve emekliler için destek ve ikramiye ödemeleri devam etmektedir. Bu ödemeler, bayram öncesinde sevindirici bir haber olarak duyurulmuştur. Hesaplara yapılacak olan 2000 TL'lik ödeme, asgari ücretliler ve emekliler için bayramı çifte bayram havasında geçirmelerini sağlayacaktır. Ayrıca, öğrencilere de bu hafta içinde ödeme yapılacaktır. Bu destekler, geri ödemesiz ve karşılıksız olarak verilmektedir.

Emeklilere yılda 2 defa ödenen bayram ikramiyesi, bu hafta içinde hesaplara yatırılacaktır. Şu anda 2000 TL olarak belirlenen bayram ikramiyesi ödemesi gerçekleştirilecektir. Ayrıca, asgari ücretli çalışanlara da aile yardımı ödemesi olarak 2000 TL'ye varan bir destek sağlanacaktır. Üniversite öğrencilerine de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bayram harçlığı sözü verilmiştir. Bu hafta içinde üniversite öğrencilerinin hesaplarına 1000 TL'lik bayram harçlığı yatırılması planlanmaktadır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı üzerine, emekli ve asgari ücretli çalışanlar da dahil olmak üzere düzenli olarak ödemeler yapılıyor. Öte yandan emekli vatandaşlarımız için yapılacak ikramiye ödemesinin miktarı 2000 TL olarak belirlendi. Asgari ücretli çalışanlar ise çocuk destek bileşeni ve aile yardımı ödemeleriyle desteklenecektir.

Emekli ve asgari ücretli ödemelerinin 19 Haziran Pazartesi günü itibariyle hesaplara yatırılması planlanmaktadır. Ayrıca, emekli maaşları da bayram nedeniyle öne alınmıştır ve bu hafta içinde hesaplara yatırılacaktır.

Kurban Bayramı sadece emekli ve asgari ücretli çalışanları sevindirmekle yetinmiyor. Bununla beraber üniversitede eğitim görmekte olan talebeler için de 1000 TL'lik ödeme yapılacak. Bu ödeme, bayram harçlığı adı altında gerçekleşecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimden evvel  AK Parti'nin seçim beyannamesinde bu müjdeyi duyurmuştu. Bundan sonra dini bayramlara az bir zaman kala üniversite öğrencilerine devlet aracılığı ile 1000 TL'lik bayram harçlık ödemesi yapılacaktır. Öğrencilerin bayram harçlıklarının da bu hafta içinde Ziraat Bankası hesaplarına yatırılması planlanmaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.