Personel Maaşına %90 Zam! Maaşlara Kallavi Zam Geldiği Ortaya Çıktı!

Personel Maaşına %90 Zam! Maaşlara Kallavi Zam Geldiği Ortaya Çıktı!

Personel maaşları ciddi oranda arttı. Tek günde maaşa %90 zam yapıldı. En düşük personel maaş bile rekor kırdı. Sözleşmede dikkat çeken maddeler bulunuyor. İşte kallavi zamma dair detaylar...

Personel maaşlarının yenilenmesi ve zamlanmasına ilişkin düzenleme tamamlandı. Toplu İş Sözleşmesi ile birlikte ödemelerin ciddi oranda arttığı tespit edildi. En düşük personel maaşı bile neredeyse iki katına çıktı.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi ve Türk-İş Sendikası çatısı altında olan Koop-İş Sendikası ile Toplu İş Sözleşmesi imzalandı. Bu gelişme sonrasında üniversiteden açıklama geldi:

"Önceleri Koop-İş Sendikası ile karşılıklı ve iyi niyetli çabalarla oturduğumuz görüşmelerden bir sonuca ulaşamamıştık. Ancak Sayın Cumhurbaşkanımızın sendika Genel Başkanları ile yaptıkları nihai toplantında işçiler lehine mutlu sona ulaşılmış ve kamu işçilerine hatırı sayılır bir ücrette anlaşma imzalanmıştı. Böylelikle üniversitemizde kamu işçisi olarak çalışan toplamda 317 personelimizin maaşlarına ortalama %90 iyileştirme zemini sağlanmış oldu. Bugün burada atılan imzalarımızla büyük oranda maddi kazanım elde eden değerli çalışanlarımızın emeklerinin karşılığı olarak aldıkları maaşlarını aileleriyle mutlu günlerde kullanmalarını dilerim. Kamu toplu iş sözleşmesi anlaşması kurumumuza, sendikamıza ve personellerimize hayırlı olsun. Bu anlaşmanın sağlanmasında emekleri geçen Sayın Cumhurbaşkanımıza ve yetkili sendika Genel Başkanlarına şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca Koop-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanımıza, sendika temsilcilerine ve kurumumuz yetkililerine teşekkür ediyorum”

Maaşlar %90 Arttı!

Personel maaşlarında ayrım yapılmaksızın %90 iyileştirme yani zam yapıldığı öğrenildi. Böylelilke çalışanların alım gücü önemli ölçüde arttı. Bundan sonraki sözleşme ne zaman imzalanır ve maaşlar yeniden zamlanır bilinmiyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.