SGK Emeklilerine Kurban Bayramı İçin Zamlı İkramiye! SSK Bağ-Kur Emeklisi Olanlara En Az 9500 TL Verilecek!

SGK Emeklilerine Kurban Bayramı İçin Zamlı İkramiye! SSK Bağ-Kur Emeklisi Olanlara En Az 9500 TL Verilecek!

SGK emeklilerine Kurban Bayramı'ndan kısa bir süre önce zamlı ikramiye ödemesi yapılacak. Bu zammı kaçırmak istemeyenler ise şimdiden başvurularını yapıyor. Peki Ramazan'da 2000 TL ödenirken Kurban'da kaç TL verilecek? İşte detaylar...

Bayram emekli ödemeleriyle ilgili yeni gelişmeler meydana geliyor. Özellikle de 28 Haziran'da başlayacak olan Kurban Bayramı'ndan bir hafta öncesi çok kritik geçecek. Emekli vatandaşlara başta olmak üzere milyonlara ikramiye ödemesi yapılacak.

Kurban Bayramı yaklaşırken, Kurban Bayramı ikramiye ödemeleri hakkındaki araştırmalar artış gösteriyor. Özellikle emekliler, bu ikramiyelerin ne zaman yatacağını heyecanla bekliyor. 28 Haziran Çarşamba günü kutlanacak Kurban Bayramı için geri sayım başladı. Ramazan Bayramı'nda ikramiye ödemelerini alan emekliler, aynı şekilde Kurban Bayramı'nda da bu ödemeleri alacaklar. Bayramı köylerinde veya yazlık yerlerinde geçirecek olan kişiler, maaşlarının ne zaman yatacağını büyük bir dikkatle takip ediyorlar. Peki, Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ne kadar oldu?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bayram ikramiyeleriyle ilgili müjdeyi Kabine Toplantısı sonrasında duyurdu. Erdoğan, "Bir güzel haberimiz de emeklilerimize olacak, emeklilerimizin maaşları ve bayram ikramiyelerini kurban bayramı öncesinde ödeyeceğiz." şeklinde konuştu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Ramazan Bayramı emekli ikramiyelerinin 17-19 Nisan tarihleri arasında ödeneceğini duyurmuş ve bu ödemeleri gerçekleştirmişti. Bayramdan iki gün önce yapılan bu ödemelerin Kurban Bayramı için benzer tarihlerde yapılması bekleniyor.

Ödemeler, emekli aylığı, yaşlılık aylığı, vazife malullüğü aylığı, malullük aylığı, ölüm aylığı, sürekli iş göremezlik geliri ve ölüm geliri alanlara yapılır. Ayrıca kurumdan aylık alan şehit yakınları, gaziler, muharip gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terörden zarar gören sivil vatandaşlar ile bu kişilerin hak sahiplerine de bayram ikramiyesi ödenir. Dul ve yetim aylığı alanlara ise bayram ikramiyesi, hak sahiplerinin hisseleri oranında ödenir.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da bayramlarda emeklilere ikramiye veriliyor. Ramazan Bayramı ikramiyesi, emekliler için 2 bin liraya yükseltilmişti. Emeklilere Kurban Bayramı ikramiyesi olarak da 2 bin lira ödenecek.

En düşük emekli maaşı 7500 TL olduğu için 2 bin TL de ikramiye eklendiği vakit, emekliye en az 9500 TL ödeme yapılacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.