SGK, Erken Emeklilik İçin Müjdeyi Verdi! Erken Emekli Olmanın Yeni Yolu Çıktı..

SGK, Erken Emeklilik İçin Müjdeyi Verdi! Erken Emekli Olmanın Yeni Yolu Çıktı..

SGK emeklilikte büyük fırsatlar sunmakta. Emeklilik için yaş konusunda sorunlar yaşanıyor. Erken yaşta emekli olmak istiyorsanız ne yapmalısınız? Erkek ve kadınların merak ettiği bu soruna yanıt bulundu. Üstelik çalışma şartı, sigorta giriş tarihi ve prim günü dışında başka detaylar da bulunuyor.

SGK'nın emeklilik için gerekli olan şartları açıkladığı bilinmekte. Araştırma yaparak bu bilgilere ulaşan milyonlarca kişi, emeklilik için harekete geçti. Peki erken emeklilik için gerekli şartlar nelerdir? Kadın ve erkek fark etmeksizin 50'li yaşlarda emeklilik mümkündür. Hatta durumunuza bağlı olarak 40'lı yaşlarda da emekli olabilirsiniz. Peki bu nasıl olacak? Milyonların merak ettiği sorunun yanıtı biliniyor.

Emeklilik İçin Gerekli Şartlar

15 yıl çalışma süresi ve 3600 prim günü yatırma şartı önceliklidir. Emeklilik istiyorsanız bunları karşılamak zorundasınız. Ayrıca 1999 yılı öncesinde sigorta giriş kaydınızın yaptırılması yaş bakımından avantajlı olmanızı sağlayacaktır. Sigorta giriş kaydı uzadıkça erken emeklilik ihtimali de azalıyor. 50'li yaşların başında emekli olmak varken sonlarına doğru emekli olabilirsiniz. Üstelik daha fazla prim günü yatırmak durumunda kalırsınız.

Kadın ve Erkek Emeklilik Yaşları

Erkekler, 23 Mayıs 2002 tarihinden önce 15 yıl çalışma süresi ile 3600 prim günü şartını yerine getirdiyse 55 yaşında emekli olabilir. Kadınlar ise bu şartları mevcut tarihten önce karşıladığında 50 yaşında emeklilik hakkı elde ediyor. Buna göre sizler de kaç yaşında emekli olacağınızı SGK sitesi üzerinden kontrol edebilir veya müracaatta bulunabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum