SGK'sı 2000'den Sonra Olanlara Emeklilik Yolu Açıldı! 40, 41, 42, 43 ve44 Yaşlarında Emekli Olacaklar..

SGK'sı 2000'den Sonra Olanlara Emeklilik Yolu Açıldı! 40, 41, 42, 43 ve44 Yaşlarında Emekli Olacaklar..

EYT yasasının ardından emeklilik konusunda yeni adımlar atılmaya başlanmaktadır. Bağkur sigortalıları için prim indirimleri yapılarak 5 yıl erken emeklilik imkanı sunulması planlanmaktadır. Ayrıca, 2000 sonrası sigortalılar için kademeli emeklilik sistemi üzerinde çalışmalar yapılmaktadır.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) sorununa çözüm getirmek amacıyla yeni bir emeklilik reformu yürürlüğe konulmaktadır. Bu reform ile birlikte milyonlarca vatandaş emeklilik hakkına kavuşacaktır. Bununla birlikte, EYT kapsamı dışında kalan ve 8 Eylül 1999 sonrası sigortalı olanlar için kademeli emeklilik sistemi üzerinde çalışmalar yapılmaktadır. Bu çalışmalar, 2000 sonrası sigortalıları da emeklilik hakkına kavuşturmayı hedeflemektedir. Böylece, EYT'yi sadece 1 gün kaçıranlar bile emeklilik için 2041 yılına kadar beklemek durumunda kalmayacaklardır.

Hükümet, emeklilik konusunda yeni adımlar atmak üzere çalışmalara başlamıştır. Bağkur sigortalıları için prim indirimleri yaparak 5 yıl erken emeklilik imkanı sunulması planlanmaktadır. Bu uygulama ile daha genç yaşlarda emeklilik fırsatı sunularak çalışma hayatında daha fazla süre geçiren vatandaşların emekliliklerini erken yaşta gerçekleştirmeleri hedeflenmektedir.

Öte yandan, 2000 sonrası sigortalılar için kademeli emeklilik sistemi üzerinde çalışmalar yürütülmektedir. Bu çalışmalar, 2000 sonrası sigortalıları belirli bir yaşa gelene kadar emekliliklerini tam olarak gerçekleştirmelerini sağlayacak bir sistem üzerinde odaklanmaktadır. Böylece, 2000 sonrası sigortalılar da emeklilik hakkına sahip olacaklardır.

Bu emeklilik reformuyla birlikte, asgari ücretlilerin, memur ve emeklilerin zam alması, esnaf ve çiftçinin prim yükünün hafifletilmesi, ev kadınlarına emeklilik imkanı gibi önemli adımlar da atılacaktır. Ayrıca, Temmuz ayında açıklanacak enflasyon verileri doğrultusunda asgari ücretlilere, memurlara ve emeklilere enflasyonun üzerinde

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.