Sigara 53 TL! Sigarada Vergi Yüzde Kaç Artacak? Sigara Fiyatlarında Yeni Zam Dalgası Başlıyor!

Sigara 53 TL! Sigarada Vergi Yüzde Kaç Artacak? Sigara Fiyatlarında Yeni Zam Dalgası Başlıyor!

Sigaranın yeni fiyatı ile ilgili güncel gelişmeler yaşanıyor. Sigara için vergilendirme diliminde değişiklik yapılacak mı? Bu durum sigaranın yeniden zamlanacağı ihtimalini güçlendiriyor. İşte güncel sigara fiyat listesi...

Sigara fiyatlarının Türkiye'de artış göstermesi, tüketiciler arasında büyük bir tepkiye neden oluyor. Son dönemde özellikle yılın ikinci yarısında sık sık zamlanan sigara fiyatları, Eylül ayı itibarıyla bir kez daha yükseldi.

Sigara Fiyatları 55 TL'yi Buldu

Uzmanlar, bu son fiyat artışını lojistik ve maliyet artışlarına bağlıyorlar. Ortalama bir sigara paketinin fiyatı 50 TL'den 55 TL'ye çıktı. Bu, özellikle yüksek tüketim sahibi olan sigara kullanıcılarını ciddi anlamda etkileyecek bir durum.

Vergi Uzmanlarından Açıklama

Vergi uzmanları ise, sigara fiyatlarının yüksek olmasının ana sebebinin vergiler olduğunu belirtiyorlar. Ortalama bir sigara paketinin fiyatının yüzde 80-85'i vergilerden oluşuyor. Bir pakette 20 adet sigara bulunuyorken, 17'sinin fiyatı vergiye gidiyor.

Güncel Sigara Fiyat Listesi

Güncel sigara fiyatları ise şu şekilde: Marlboro Edge ve Marlboro Edge Blue-Sky 49 TL, Marlboro Tch Blue-Gray-White 50 TL, Marlboro Red-Touch 51 TL, Parliement Aqua Blue Slims 53 TL, Parliement 52 TL, Parliement Midnight Blue 51 TL, Muratti 49 TL, Muratti Blu 48 TL, Lark 48 TL, Chesterfield 47 TL, LM 47 TL ve Marlboro Roll 50 Tütün 55 TL.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.