Sigara Fiyatlarına 3 ile 5 TL Arası Zam Geliyor! 2022 Zamlı Sigara Fiyat Listesi..

Sigara Fiyatlarına 3 ile 5 TL Arası Zam Geliyor! 2022 Zamlı Sigara Fiyat Listesi..

Türkiye de yer alan zam dalgasıyla birlikte sigara zammı da bunların arasında yer aldı. Türkiye Tekel Bayiler Platformu Başkanı olarak açıklama yapan Özgür Aybaş bu durum ilgili açıklama yaptı.

Türkiye de sigara fiyatlarına daha önceden zam gelmişti. Gelen zam fiyatları 2 TL tutarında yer alıyordu. Bu zamla birlikte oldukça alım gücünde zorluk çekilmesiyle birlikte yeni bir zam daha konuşulur hale geldi. Bu durum Türkiye Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş tarafından açıklaması sağlandı.

Sigara Zammı Gelecek mi?

Özgür Aybaş yaptığı açıklamaya göre Umarım gelmez ama sigara fiyatlarına en az 3 TL zam bekleniyor. ÖTV kaldırılsın ve fiyatlar düşsün. Bu şekilde kaçak sigaraya olan teşvik ve yönlenme de azalır. Böylece devlet de vergi kaybını ortadan kaldırarak daha çok vergi geliri elde eder. Aksi durumda bu zamlar kaçak sigaraya yönelmeyi arttıracaktır." Açıklamasını yaptı.

Sigaraya Ne Kadar Zam Gelir?

Sigara zammı konuşulan alanlarda yer alıyor. Yeni bir zam gelirse 3 TL olarak eklenmesi sağlanacaktır. Örnek olarak 18 TL’ye satılan sigaranın 21 TL’ye satılması sağlanacaktır. Ancak bu durumun olmasıyla birlikte kaçak sigaraya da yönelme olabilir.

Vatandaşların bu konularda sigara markalarının da değiştirdiği gözüküyor. Yeni yıl zam olmasıyla bu tarafa zam oldukça beklenen bir haber olarak olacak. Sektör yetkilileri ÖTV artırımı olmasıyla birlikte zam geleceğini düşünüyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.