Sosyal Destekler Zamlandı! Doğum Yapan Kadınlara Kaç TL Ödeniyor?

Sosyal Destekler Zamlandı! Doğum Yapan Kadınlara Kaç TL Ödeniyor?

Sosyal destek paranızı zamlı olarak almak için bu bilgiye göz atın. Doğum yapan kadınlar için yapılan ödemeler belli oldu. Güncel olarak kaç TL nakit para desteği sağlanacak? Sosyal yardımlara gelen zamlara dair güncel gelişmeler...

Sosyal destek ödemelerinde yeni zamlar duyuruluyor. Özellikle de kadınlara ve çocuklara sağlanan yardım ödemelerine ilişkin merak edilenler yanıt bulacak. 2023 yılı Ocak ayı itibarıyla zamlanan yardım paraları şu an için kaç TL olarak ödeniyor? Yeni doğum yapan kadınlar için verilecek ödemeler konusunda güncel bilgileri aktaralım.

Doğum yardımı, belirli bir tarihten sonra doğum yapan ve bebeği canlı olan kadınlar için ödenmektedir. Bebeğin o an ki ihtiyaçlarının karşılanması adına ödemeler yapılıyor. Güncel olarak ödeme miktarları da haberimizde belirtilmiştir. Ayrıca resmi internet sitesinde yer alan bilgide ise:

"Doğum Yardımı, 15.05.2015 tarihinde ve sonrasında gerçekleşen canlı doğumlar için verilir. Bu tarihten önce doğan çocuklar için Doğum Yardımı verilmez. Ancak ödeme miktarına esas çocuk sırasının tespitinde, diğer bir deyişle yeni doğan çocuğun kaçıncı çocuk olduğunun belirlenmesinde 15.05.2015 tarihinden önce doğmuş olan çocuklar da sayılır." ifadesine yer verilmekte.

Sosyal destek ödemeleri arasında yer alan doğum yardımında, çocuk sayısına göre alacağınız para değişkenlik gösteriyor. İlk çocuk için 400 TL ödenirken, ikinci çocuk için 500 TL ve üçüncü çocuk için 600 TL ödeme yapılmaktadır. Doğum yardımı kapsamında daha kapsamlı ödemelere ulaşmak isterseniz sizler de Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın internet sitesine erişim sağlayabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.