TBMM Yakında Toplanıyor! Emekli Maaşı En Düşük 11 bin TL Olacak mı?

TBMM Yakında Toplanıyor! Emekli Maaşı En Düşük 11 bin TL Olacak mı?

TBMM'de emekli maaşına yeniden zam gelmesi gündemde. Maliye Bakanı konuyla ilgili müjdeyi verdi. En düşük emekli ücreti 11 bin TL olacak mı? İşte detaylarıyla beraber hükümetten son açıklama...

Temmuz'da yapılan zamla birlikte, en düşük emekli maaşı 7500 TL olarak sabitlenmiş durumda. Bu zammın kök maaşlara uygulanmış olması, gelecekte ek bir artışın yapılıp yapılmayacağı konusunu gündeme getiriyor. Emekli vatandaşlar, sonbahar aylarında ek bir zam olup olmayacağını yakından takip ediyorlar.

Bakan En Düşük Emekli Maaşından Söz Etti

Bu meraklı bekleyişe bir cevap da Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'ten geldi. Bakan Şimşek, en düşük emekli maaşının yükseltilmesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimat verdiğini açıkladı. "En düşük maaşlı emeklilerimizin maaş durumunu iyileştirmeye yönelik adımlar atmamız için Cumhurbaşkanımız talimat verdi, bu konuda son derece netiz," şeklinde konuştu.

TBMM Açılınca Gündeme Gelecek

1 Ekim'de Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin yeni yasama dönemine geçiş yapacak olması, bu konuda yapılacak çalışmalar için bir dönemeç olarak görülüyor. Meclisin açılmasıyla birlikte, en düşük emekli maaşına yönelik çalışmaların başlatılması ve hazırlıkların tamamlanmasının ardından, bu konuda kamuya detaylı bir bilgi sunulması bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.