Türkiye Yüzyılına Özel Emekliye İkramiye! 5000 TL Emekli İkramiyesi Ne Zaman Ödenecek?

Türkiye Yüzyılına Özel Emekliye İkramiye! 5000 TL Emekli İkramiyesi Ne Zaman Ödenecek?

Türkiye'nin 100. yılında emeklilere Cumhuriyet İkramiyesi verilecek mi? 5000 TL'yi bulacağı belirtilen ikramiyede gazeteciden açıklama geldi. İşte memur asgari emekli maaş zamlarından sonra ikramiye müjdesiyle ilgili son gelişmeler...

Son dönemde memur maaşlarına gelen artış, emekli maaşlarını olumsuz etkiledi. Emekli maaşları sadece asgari ücretin altında kalmakla kalmayıp, yükselen enflasyon karşısında giderek değer kaybediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu konudaki memnuniyetsizliğin farkında olduklarını ve çözüm için adımlar atılacağını belirtti.

100. Yıla Özel İkramiye Verilecek mi?

Siyasi kulislerde, emekli maaşlarına düzenli bir zam yerine, 'Cumhuriyet’in Yüzüncü Yılı İkramiyesi' adı altında tek seferlik bir ödeme yapılacağı konuşuluyor. Bu özel ikramiyenin miktarı henüz belirlenmemiş olsa da, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na kadar bir açıklama yapılması bekleniyor.

Gazeteciden Açıklama Geldi

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında bu düzenlemenin sadece düşük emekli maaşı alanları değil, tüm emeklileri kapsayacağını ifade etti. Selvi, "Eşit bir şekilde tüm emeklilerin yararlanacağı bir zam veya ödeme yapılması planlanıyor. Ancak, bu ödemenin tek seferlik mi olacağı yoksa belirli bir süre için mi geçerli olacağı konusunda belirsizlik var. Yaptığım duyumlar, bu ödemenin tek seferlik olacağı yönünde. Ancak bu, emeklilerin beklentilerini karşılayacak mı, bu konuda emin değilim," şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.