Vatandaşa Müjde! Seçim Sonrası Sosyal Destek Ödemelerine Zam Geliyor!

Vatandaşa Müjde! Seçim Sonrası Sosyal Destek Ödemelerine Zam Geliyor!

Seçim bittikten sonra sosyal destek paralarına zam geliyor. Sosyal yardım ödemesi olarak yüzde kaç zam yapılacak? Bakanlık ve Erdoğan'ın çalışmaları gün yüzüne çıkmak üzere. Milyonlarca vatandaşın daha fazla yardım alması sağlanacak.

Sosyal destek ödemeleri, yaşlısından gencine kadar herkesi kapsamakla birlikte aylık olarak veriliyor. Bu kapsamda 2023 yılının enflasyon oranı da dikkate alınır ise sosyal yardım paralarına yüzde kaç zam yapılacak? Son dakika zam gelişmeleriyle ilgili merak edilenleri açıklayacağız.

Seçim sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sosyal ödeme alanlar için de zam duyurusunda bulunup bulunmayacağı netleşecek. Ortalama 3038 TL olarak verilen Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemeleri ile çocukların daha fazla yardım parası alması hedefleniyor. SED ödemelerine yeni zamların gelmesi muhtemel gözükmekte.

Doğum yardımı, çocuk parası, 65 yaş aylığı ve bu tip yardım ödemeleri de hesaplara zamlı olarak yatırılacaktır. Ancak zammın yapılacağı tarih konusunda kesinlik belirtilmediği için belirsizlik sürüyor.

Mayıs ayında iki seçim atlatan Türkiye, yoluna Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yürüme kararı aldı. Hali hazırda hükümetin vermiş olduğu vaatler ve duyurduğu bazı açıklamalar da geçerliliğini koruyor.

%70 ve üzeri raporlu olanlar 2392 TL engelli aylığı alırken, yapılacak zamla birlikte enflasyon oranıyla bağlantılı şekilde Temmuz ayında ortalama %25 zam beklentisi mevcut. Aynı zamanda Evde Bakım Aylığı olarak 4336 TL'nin de bu oranda artması muhtemel. Aile

Destek Programı için 1250 TL ailelere ödeme yapılıyor. Aile destek paralarının da yakın zamanda daha yüksek bir miktardan ödeneceği vurgulandı. Kesin olarak yüzde kaç zam yapılacağı belli olmadığı için belirsizlik hakim. Haziran veya Temmuz ayında detaylar ortaya çıkacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.