Yüksek Fiyatlarla Kirada Oturuyorsanız Dikkat! Kiracılara Destek Ödemesi Gündemde!

Yüksek Fiyatlarla Kirada Oturuyorsanız Dikkat! Kiracılara Destek Ödemesi Gündemde!

Kira fiyatlarının fahiş oranda artırılmasına ek olarak yeni düzenlemeler devreye giriyor. Bu düzenlemelerle beraber kiralardaki son durum tartışmaya açılacak. Hükümetin, kiracılara destek ödemesi yapıp yapmayacağı seçim sonrasında sorulmaya başlandı.

Hükümet, kiracıların fahiş miktarlarda ödemeler yaparak evde kalmalarına karşı. Ev sahiplerinin yüksek kira taleplerine çözüm olarak ve piyasanın daha dinginleşmesi adına %25 kira sınırlaması getirdiğini biliyoruz. Temmuz ayında sona erecek bu düzenlemeyle beraber kira fiyatlarına önlem olarak farklı kararların ve düzenlemelerin devreye girmesi bekleniyor. Bakanlıktan gelen açıklama da bu yönde.

Fahiş Kiraların Önüne Geçilecek

Kiracıların daha uygun fiyatlarla evlerinde oturabilmeleri adına fahiş kiraların önüne geçecek bazı düzenlemeler üzerine tartışılıyor. Yüksek kiralar, ev sahipleri için iyi bir şey olsa da kiracıların belini bükmektedir. Bunun önüne geçebilmek vasıtası ile hükümetin çalışmaları sürüyor. Seçim öncesi vaatler arasında da kira destek ödemeleri gündeme gelmişti.

Kira Destek Parası Verilecek mi?

Hali hazırda kira destek parasının verilmesi gündeme gelmiş değil. Bu nedenle büyük bekleyiş sürüyor. Kiracılara yönelik yardım programı devreye sokulduğu vakit sizlerle bilgi paylaşımında bulunacağız. Onun haricinde kiracıların Temmuz ayına kadar fahiş kira artışlarının önlenmesi adına %25  üst limit kira zammı gibi bir hakkı bulunuyor. Bunu değerlendirmeleri ve yeni kira destek ödemeleri gelene kadar yetkililerden haber beklemeleri tavsiye edilmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.