Zam Kesinleşti! Anlaşma Sonrası  %98 Maaş Artışı Olacak!

Zam Kesinleşti! Anlaşma Sonrası %98 Maaş Artışı Olacak!

Yeni maaşlar belirlendi. Toplu İş Sözleşmesi imzalanın %98 oranında maaşlar arttı. Maaş zamlarıyla ilgili yetkililer açıklama yaptı. Çalışanların alım gücü iyice arttı. Peki en düşük maaş kaç TL oldu? İşte detaylar...

Maaş zamlarına bir yenisi daha eklendi. Zam gelmesiyle birlikte güncel gelişmeler ortaya çıkıyor. Yapılan anlaşma doğrultusunda maaşların %98 artması kararlaştırıldı. Peki bu karar kimler için geçerli? Çalışanları ilgilendiren son dakika gelişmelerini aktaracağız.
İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Denizciler Sendikası arasında gerçekleşen Toplu İş Sözleşmesi, önemli bir zammın habercisi oldu. İZDENİZ personellerine en düşük %85 olmak üzere %98'e varan zamlar yapıldı. Maaşların ciddi oranda artması sonrasında İzmir Büyükşehir

Belediye Başkanı Tunç Soyer, açıklamada bulundu:

”Karşılıklı anlayış ve hoşgörü ile bir toplu iş sözleşmemizde daha uzlaşı sağladık. Her gün, eşit işe eşit ücret”e bir adım daha yaklaşıyoruz. İZDENİZ’deki 427 çalışma arkadaşıma ve ailelerine hayırlı olsun."

Yeni maaş duyuruları geldiği vakit sizlerle paylaşacağız. Belediyeler ve sendikalar arasında gerçekleşen bu anlaşmalar, çalışanlar açısından büyük önem oluşturuyor. Bu sayede pek çok çalışanın daha fazla maaş aldığını ve alım güçlerinin beklentilerin üzerinde yükselidğine tanıklık ediyoruz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.