Zam Sırası Sosyal Desteklerde! Bakanlık Harekete Geçti: Aylık 5084 TL Ödeme!

Zam Sırası Sosyal Desteklerde! Bakanlık Harekete Geçti: Aylık 5084 TL Ödeme!

2023 sosyal yardım paralarına da zam geliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, TÜİK enflasyon verilerini değerlendirdiği takdirde aylık 5084 TL ödemeler hesaba yatırılacak. Peki sosyal yardımlar için başvuru nasıl yapılır?

Sosyal destek ödemelerinde Temmuz zammı gündem oldu. Asgari ücret, memur ve emekliyle birlikte sosyal yardım ödemeleri için bakanlıktan hamle geliyor. Enflasyon verilerine göre güncel olarak %25 zam beklentisi mevcut. İlk 4 ayda %15'i geçen enflasyonla birlikte TÜİK'in Mayıs ve Haziran için yüzde kaç zam enflasyon açıklayacağı netleşecek.

Evde Bakım Maaşı Artacak

Hali hazırda 4336 TL olan evde bakım maaşının 1084 TL zamla ve %25 oranı üzerinden ödeme yapılabilir. Bu nedenle önümüzdeki iki ayın enflasyon oranı dikkate alınacak. Anketlerde ise beklentiler %25 oranındadır. Yine de gelecek sonuçların tahminleri de değiştireceğini vurgulayalım.

Evde bakım maaşı, engelli oranı belirli bir yüzdeliğin üzerinde olan ve günlük ihtiyacını karşılamakta zorluk çeken kişiler için evde bakım hizmeti alabilmeleri adına ödeniyor. Bunun için sosyal hizmet müdürlüklerine başvuruda bulunabilirsiniz. İl ve ilçede bulunan müdürlükler üzerinden işlem sağlayın. 
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.