Ekrem İmamoğlu'ndan Barış Pınarı Harekâtı açıklaması: Kafası rahat değilmiş!

Ekrem İmamoğlu'ndan Barış Pınarı Harekâtı açıklaması: Kafası rahat değilmiş!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ‘Barış Pınarı Harekâtı’na ilişkin olarak, “Askerlerimizin yanındayım ama kafam rahat değil” yorumunda bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğluTürkiye’ninFırat’ın doğusuna düzenlediği Barış Pınarı Harekâtı’na ilişkin konuştu.

“Bir karmaşanın içine mi çekiliyoruz?” diyen İmamoğlu, “Güvenli alan gerçekten oluşturabilecek mi? Suriyeliler oraya yerleştirilebilecek mi? Belirsizlikler var. Toplumumuz tam olarak aydınlanmış değil. Konunun uzmanı değilim, çok bilgi sahibi değilim ama kaygılıyım. Sonuçta şehitlerimiz oluyor ve buna çok üzülüyoruz. Ama yine de şunu vurgulamak istiyorum: Silahlı Kuvvetlerimizin, Mehmetçiğimizin tabii ki yanındayız” ifadesini kullandı.

Kafası rahat değilmiş!

'Hergele' Ahmet Hakan’a konuşan İmamoğlu, “Türkiye’nin elbette kendini teminat altında hissetmesi lazım ama bölgedeki iki unsur, ABD ve Rusya, 24 saatte farklı tavırlar alabiliyor, bu yüzden bir yurttaş olarak kafam rahat değil, bu yüzden endişeliyim” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.