Emekli Olmayanlara 1700 TL Ödeme... Kimlik İle Başvurmak Yeterli!

Emekli Olmayanlara 1700 TL Ödeme... Kimlik İle Başvurmak Yeterli!

Emekli olmayan isimler için 1700 TL hızlı ödeme olacak. Nüfus cüzdanları ile başvurularda yer alan herkese bu ödeme olacak. Başvurusu sırasının sadece nüfus cüzdanı ile olması yeterli. 2020 yılında emekli olmayan isimler bu parayı nasıl alacaklar?

Emekli Olmayan İsimlerin Alması Çok Kolay

Emeklilik erkek kadın fark etmeden herkesin en büyük beklentilerinden bir tanesi olmaktadır. Fakat bu nokta içerisinde SGK içerisinde emekli olabilmek adına uzun yıllar olan çalışmaların ardından yaş şartı ve prim ödeme şartı geliyor. Çalışma hayatına girmeden emekli olmayı tercih eden kişilerin de her ay düzenli olarak 25 yıl prim karşılığında 750  TL taksitler ile 225 bin TL ödemeyi gözden çıkarması gerek.

Karşılık Olmadan Sigortasız Emeklilik

Eğer hiç çalışma hayatı yoksa SSK, Bağ-kur ya da emekli sandığı primleri yer almıyorsa emekli olabilmek adına gerekli prim sayısı  yoksa artık SGK üzerinden emekli olmayan üzülmesine gerek yok. 65 yaşına gelmiş olan kadın erkek fark etmeden herkesin 3 ayda bir aldıkları 1700 TL için karşılık olmadan almak çok kolay.

Nüfus Cüzdanı İle Başvuru Yeterli

En ufak bir karşılık olmadan yapılan bu durum için kişilerin ya da eşlerinin resmi ikamet bulunduğu ilçeden başvuru yapması gerekir. Bu noktada alabilmek adına yer alan şartlar;

  • Türk vatandaşı olarak yer almak
  • 65 yaşını doldurmuş olmak
  • Kendine ya da eşine ait olan gelirin aylık olarak düşme miktarı

Şu anda 3 ayda bir toplu olarak verilmesi söz konusu olan 1700 TL değerindeki torba kanunu çıkarıldı.

Sağlıktan Bedava Faydalanmak

Çıkan torba kanunu ardından 65 yaş ve üzerinde olan isimler emekli olmadıkları anda vatandaşlar adına olacak. En ufak SGK ödemesi olmayan, prim ödemesi bulunmayan isimler artık 3 ayda bir 1700 TL alacaklar. Ve bu noktada gerekli olan sağlık hizmetleri için de en ufak bir ücret ödemeden yararlanma haklarını elde edecekler. 65 yaş üzeri olmak yeterli.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.