Engelli Araçlarımıza Dokunmayın…

Engelli Araçlarımıza Dokunmayın…

Tüm Engelliler ve Aileleri Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı ve Etimesgut Belediyesi Meclis Üyesi İlimdar BOZTAŞ: ÖTV ve MTV muafiyetli araç alımlarının 70 bin TL ile sınırlanmasından ENGELLİLER, ŞEHİT AİLELERİ ile GAZİLERİMİZ mağdur olacaklar" dedi.

Tüm Engelliler ve Aileleri Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı ve Etimesgut Belediyesi Meclis Üyesi İlimdar BOZTAŞ: “TBMM sunulan TORBA YASA ile Engellilere uygun olması ile tanınan SUV tipi yüksek model araçların vergisiz fiyatlarının 70.000 TL ile sınırlandırılmasını verilen bir hakkın geri alınması olarak görüyor ve doğru bulmuyoruz” dedi.

 

Kendisi de görme engelli olan İlimdar BOZTAŞ, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

 

“ÖTV ve MTV muafiyetli araç alımlarının 70 bin TL ile sınırlanmasından sadece ENGELLİLER değil ŞEHİT AİLELERİ ile GAZİLERİMİZDE mağdur olacaklardır.

 

TBMM’de görüşülecek yeni torba yasada bu konuyu kısıtlamadan ziyade 1600 motor hacminin 2000 motor hacmine kadar yükseltilmesini arzu ediyoruz.

 

Şehit Aileleri, Gaziler ve Engelli vatandaşlarımızın yaşam kalitelerinin yükseltilmesi kimseyi rahatsız etmemelidir. Geçtiğimiz günlerde bindiğimiz araçlardan rahatsızlık duyan bazı gazeteci yazarlar benzer rahatsızlıklarını ifade etmişlerdi. Bunun üzerine harekete geçen Maliye Bakanlığı, yeni düzenleme ile Şehit Aileleri, Gaziler ve Engelli vatandaşlarımızın hayat standardını kısıtlama yoluna gitmektedir.

 

Tüm Engelliler ve Aileleri Yardımlaşma Derneği olarak diyoruz ki, bizlere verilen haklar geriye gitmemelidir.  Bu yanlışlığa TBMM’de görev yapan milletin vekillerinin engel olmasını talep ediyoruz.

 

Bazı kişilerin bizlere tanınan bu hakları suiistimal ettiği gerekçesi ile bu düzenleme yapılıyor ise, bu konuda biz engelliler değil suiistimalciler cezalandırılmalıdır.

 

Saygıdeğer Milletvekillerimizden ve Hükûmetimizden talebimiz budur.”

 

 

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.