• BIST 95.734
 • Altın 271,952
 • Dolar 5,5633
 • Euro 6,1703
 • İstanbul 22 °C
 • Ankara 17 °C
 • Yozgat 13 °C
 • İzmir 26 °C
 • Adana 29 °C
 • Bursa 21 °C

Estetik Ameliyatları Fiyatları

Estetik Ameliyatları Fiyatları
Estetik Ameliyatları Fiyatları

Türkiye’de ve dünyada çeşitli estetik ameliyatları geliştirilmiş, özellikle kadınların arzu ettikleri görüntüye ulaşmalarının sağlanmasına yönelik adımlar atılmıştır. Çene yapımından burun estetiğine, liposuction ameliyatından popo kaldırma ameliyatına kadar çeşitli ameliyatlar geliştirilmiş ve uygulamaya konulmuştur.

Ameliyatların genel amacı insanların güzelleşmesini ve istediği görüntüye ulaşabilmesini sağlamak olsa da bazı nadir durumlarda estetik ameliyatları sağlık amaçlı da yapılabilir. Örneğin bir trafik kazasında burnu kırılmış olan bireyin burnunun yapılması zorunludur. Çünkü eğer o burun yapılmazsa kişi hem çok acı çekecektir hem de burnu normal burnundan çok daha değişik bir görünüme sahip olacaktır.

Tabi bu ameliyatların bir de maliyeti vardır. Özel durumlarda gelişmiş olan ameliyatların bedelini devlet karşılasa da güzelleşmek amacıyla yapılan estetik ameliyatlarının büyük bir bölümünü kişi kendisi karşılar. Ameliyat fiyatları yapılan hastaneye, kliniğe, seçilmiş olan doktorun tecrübesine ve ameliyatlarda kullanılacak malzemelere göre değişiklik gösterir.

Alın Germe Estetiği Fiyatları

İnsanların genel olarak sıkıntı çektiği yerlerden bir tanesi de alınlarıdır. Birçok kişi alınlarının açıklığından ya da kapalılığından şikayetçi oldukları gibi alınlarında yaşa bağlı olarak artış gösteren kırışıklıklardan da büyük oranda rahatsızlık duyarlar.

Bir kişinin yaşını belli edecek ilk nokta boyun bölgesi olsa da alın bölgesinin de yaşı belli etme konusunda ciddi bir etkisi vardır. Özellikle kadınlar çoğu zaman kırışıklıklarını makyaj ile kapatmaya çalışırlar. Fakat bu tam bir çözüm değildir, çoğu zaman etkisizdir ve uygulanan yoğun makyaj cilde ciddi zarar verip kırışıklığı arttıran bir etmendir.

Alın germe estetiği fiyatları, burun ve dudak estetiği gibi basit ameliyatlardan biraz daha farklı ve pahalıdır. Çünkü alın germe ameliyatları her doktorun yapabileceği ameliyatlar değildir. Hem daha risklidir hem de bir doktorun uzmanlığını gerektirdiği için doktorun belirlediği ücret ön planda kalır. Yani alın germe ameliyatında belirleyici unsur; hastane, klinik ve doktordan ziyade, bu tarz bir ameliyatın çok zor şartlar altında gerçekleştirilmesi ve genellikle uzun sürmesidir. Ve ayrıca bu ameliyat her doktora yaptırılmaması gereken riskli bir ameliyattır. Beklenmeyen sonuçların görülme riski yüksek olduğundan dolayı, ameliyatı yaptırmaya karar vermiş bir kişi ameliyatı işinin ehli bir doktora yaptırılmalıdır.

Ameliyatın gerçekleştirileceği hastanenin konumu, teknik donanımı, seçilen doktorun uzmanlığı, tecrübesi, ameliyat esnasında kullanılacak olan materyaller gibi birçok etken alın germe estetiği fiyatlarında değişime neden olur.

Göz Estetiği Fiyatları

Göz estetiği ameliyatı; göz büyütme, küçültme ve göz torbalarındaki kırışıklığı yok etme olarak ayrılabilir. Göz büyütme ve küçültme ameliyatının maliyeti, diğerine oranla biraz daha yüksektir. Yine doktorun uzmanlığı, kullanılacak materyaller belirleyici bir etkendir. Fakat bu ameliyatın ücreti genel ortalamanın altındadır. Yine de işinin ehli bir doktora yaptırılması ve sonucun en iyi şekilde alınması önem arz eder.

Burun Estetiği Fiyatları

Estetik ameliyatları arasında en çok tercih edilen ameliyat türü burun estetiğidir. Çünkü dünyadaki insanların %80’den fazlası burun yapılarından memnun değildir. Kişiler burun yapılarının çok büyük olduğu veya çok küçük durduğu gerekçesiyle burun estetiği ameliyatına başvururlar.

Piyasada birçok doktor tarafından yapılan bu işlemin başarılı sonuç vermesi için doğru doktorun seçilmesine özen gösterilmesi gerekir. Alanında uzmanlaşmış kişiler bu ameliyat için normalin üzerinde bir ücret talep edebilir. Fakat iyi bir sonuç almak için verilen bu ücret, aslında çok da yüksek değildir. Yine ameliyatın yapılacağı hastanenin donanımı, hasta ve hasta yakınlarına sağlanan konfor, hastanenin bilinirliği gibi konular burun estetiği fiyatlarının değişmesine neden olabilecektir.

Boyun Estetiği Fiyatları

İnsanların yaşını en çok ele veren vücut bölgelerinden bir tanesi olan boyun, insanlar arasında tuhaf bir etki yaratmış ve insanların boyun bölgelerine önem vermelerine, bakım yapmalarına neden olmuştur. Boyun estetiği ameliyatları ciddi bir deneyim gerektirir. Bu nedenle herkes tarafından yapılması doğru değildir. Fakat yine de çoğu doktor başarısız olacaklarını bile bile bu ameliyatı yapar.

Boyun estetiği ameliyatı yaptırmak isteyen kişilerin fiyat konusunda tereddütte düşmeden, gerçekten işinde uzman olan bir doktora yaptırması gerekir. Her estetik ameliyatta olduğu gibi boyun estetiği ameliyatlarında da fiyat farklılıkları olabilir. Bu farklılıkların nedeni ise; seçilen doktorun uzmanlığı, tecrübesi, estetiğin yapılacağı hastanenin konumu, teknik donanımı ayrıca ameliyatta kullanılacak olan malzeme ve materyallerin herkes için farklı olmasıdır.

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
  yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Ülkücü Medya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.