ETİMESGUT BELEDİYESİ ENGELLİLER İÇİN MESLEK KURSLARI AÇIYOR

ETİMESGUT BELEDİYESİ ENGELLİLER İÇİN MESLEK KURSLARI AÇIYOR

Etimesgut Belediyesi, 40 bin kişiye meslek ve beceri eğitimi verdiği etiSEM'in ardından, engellilere ücretsiz meslek eğitimi verilecek ENMEK projesini hayata geçiriyor.

Etimesgut Belediyesi, Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Başkent Üniversitesi ile Engelsiz Mesleki Eğitim Kursları(ENMEK) düzenlenmek amacıyla işbirliği protokolü imzaladı. Protokolü, temsil ettikleri kurumlar adına Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal ve Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar imzaladı. Etimesgut Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen imza törenine, MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Depboylu da katıldı.

ETİSEM'E KARDEŞ GELDİ

Törende konuşan Başkan Demirel, belediye olarak 2013 yılında kısa adı etiSEM olan Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi'ni hayata geçirdiklerini hatırlatarak, "etiSEM'le 40 bini aşkın insanımıza meslek ve beceri eğitimi verdik. Şimdi de engellilerimiz için meslek ve beceri kursları düzenleyeceğimiz ENMEK projemizi hayata geçiriyoruz. etiSEM'e kardeş geldi" dedi.

ENMEK kurslarında MEB müfredatının uygulanacağını ve kursu bitirenlere MEB onaylı sertifika verileceğini belirten Demirel, "ENMEK, engelli kardeşlerimiz ve aileleri için güzel bir projedir. Engellilerin hayatlarının kolaylaşması noktasında herkesin elini taşın altına koyması gerekir" dedi.

ÖNEMLİ BİR PROJEDİR

MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Depboylu, en büyük acziyetin engellileri ve sorunlarını anlamamak olduğunu belirterek, "Sorunların çözümü için en önemli aşama, engellilerimiz ve ailelerine uygun mekan, merkez sağlanmasıdır. Daha sonra bu merkezde engel durumlarına göre uygun hizmetler verebilmektedir. Etimesgut Belediyesi, hizmete açtığı engelsiz yaşam merkeziyle örnek bir hizmete imza atmıştır. ENMEK projesi de engellilerin eğitimi noktasında önemli bir ihtiyaca cevap verecektir. Belediye başkanımızı tebrik ediyorum" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.