ETİMESGUT BELEDİYESİNDEN CAMİİ TEMİZLİĞİ

ETİMESGUT BELEDİYESİNDEN CAMİİ TEMİZLİĞİ

Etimesgut Belediyesi Ramazan ayının yaklaşması nedeniyle Camiilerde temizlik hizmetine hız verdi.

Camii cemaatlerinden gelen şikayetlere duyarsız kalmayan Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Etimesgut Belediye Temizlik Müdürlüğü bünyesinde 2 adet camii temizleme ekibi oluşturarak, İlçede bulunan bütün camilerin temizliğini yaptırıyor. 

Vatandaşların sağlıklı ve huzurlu bir şekilde ibadet edebilmeleri için tüm ayrıntıları gözden geçiren ve düzenli olarak camilerde iç ve dış mekan temizliği yapan Etimesgut Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Ramazan ayı nedeniyle 2 cami temizlik ekibi kurarak günde her ekip 4 camii temizleyerek, ilçe genelinde bulunan 90 adet caminin tamamını düzenli bir program dahilinde ramazan ayına yetiştirmek için çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Etimesgut Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından kurulan 2 cami temizlik ekibi halı temizliği, iç ve çevre temizliği yapılan camilerin sağlıklı, rutubet olmadan ve içeriye nefis kokular yayan bir sistemle temizleme çalışmalarını sürdürüyor.

Etimesgut Belediyesi ekipleri tarafından camilerin temizliğinin yapıldığını ifade eden vatandaş, şunları söyledi:

“İbadet ettiğimiz camilerimizin iç ve dış temizliği düzenli olarak yapılmaktadır. Yapılan bu çalışmalardan çok memnunuz. Etimesgut Belediye Başkanımız Enver Demirel’e ve ekibine çok teşekkür ediyoruz.”

İslam temizliği emrediyor

Cami temizliğini bizzat yerinde denetleyen Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, çalışmalar hakkında bilgiler almasının ardından; “ İslam dinimiz bize temizliği emrediyor. Etimesgut ilçemizin camilerinin temizliği kurulan ekiblerimiz tarafından gerçekleştirilecektir. İlçemize hayırlı olsun” diyerek şunları söyledi, Ramazan ayının manevi ikliminde Camiilerimizi dolduracak vatandaşlarımızın hijyenik, daha temiz bir ortamda ve daha huzurlu olarak ibadetlerini gerçekleştirmesi için bu uygulamayı yapıyoruz. Bu mübarek ayda Camiilerimiz, cemaatlerimizi Gül kokusuyla karşılayacak dedi.

Kaynak:Başkentte Pusula

images-(1).jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.