ETİMESGUTLU ENGELLİLER ÇAKI GİBİ ASKER OLDULAR

ETİMESGUTLU ENGELLİLER ÇAKI GİBİ ASKER OLDULAR

Etimesgut’ta bir günlüğüne temsili askerlik yapacak 30 engelli için kına gecesi düzenlendi.

Etimesgut’lu engelli gençler, hem kutsal vatan görevi askerlik vazifesinden mahrum kalmamak hem de vatan savunmasında kahramanca mücadele ederek gerektiğinde gözünü kırpmadan canını feda eden akranlarına destek için temsili asker oldular. Belediye Başkanı Enver Demirel’in eşi İlknur Demirel ve engelli gençlerin anneleri, ellerine kına yakarak çocuklarını kışlaya uğurladılar. Kına gecesinde duygulu anlar yaşandı, anneler gözyaşlarını tutamadı.

13 Mayıs'ta bir günlüğüne temsili askerlik yapacak engelli askerler için Etimesgut Belediyesi ile Etimesgut Belediyesi Kent Konseyi Engelli Meclisi'nin organizasyonuyla, Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi Neşet Ertaş salonunda düzenlenen asker kına gecesi, renkli görüntülere sahne oldu. Askeri kıyafetlerini giyen engelliler önce kendileri gibi engelli olan yöresel sanatçıların türküleriyle oynadılar. Daha sonra Mehmet Demirtaş, asker adaylarını ve ailelerini coşturdu. Tekerlekli sandalyede doyasıya oynayan asker adayları, ailelerini ve diğer katılımcıları gururlandırdı.

KINALARI YAKILDI

Görme, işitme, zihinsel ve ortopedik engellilerden oluşan engelli asker adaylarının ellerine, programa katılan Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel'in eşi İlknur Demirel, MHP Etimesgut İlçe Başkanı Mustafa Ulusoy ve TEDAY Başkanı İlimdar Boztaş tarafından kına yakıldı. Kına yakılırken aileler hüzün ve gururu bir arada yaşadılar. Bazı anneler gözyaşlarını tutamadı. Etimesgutlu gaziler de asker adaylarının sevincine ortak oldu. 

ASKERE ALINDILAR

Kınaları yakılan engelli asker adayları, temsili vatan görevleri için 11. Hava Ulaştırma Ana Üst Komutanlığı'na teslim oldular. 1 gün eğitim alacak engelli asker adayları, yemin ettikten sonra vatani görevlerini tamamlayacaklar. Engellilere terhis ve hizmet belgesi verilecek.

DEMİREL'E TEŞEKKÜR

TEDAY Başkanı İlimdar Boztaş, Engellilerin hayatın her alanında kimseye muhtaç olmadan hayatlarını sürdürebilmeleri temel bir insan hakkıdır. Engellilerimizin maruz kaldığı eşitsizliklerin ortadan kaldırıldığı, istihdam yoluyla özgürleşmelerinin sağlandığı, yaşam koşulları ve bakım hizmetlerinin iyileştiği, güzel yarınlar umut ediyoruz diyerek sözlerine şöyle devam etti; 10-16 Mayıs Engelliler Haftası olduğunu hatırlatarak, "Yalnız engelliler haftasında değil, bizim her zaman yanımızda olan, engelli kardeşlerimiz ve aileleri için projeler ve hizmetler üreten, onların sorunlarını çözen Sayın Enver Demirel Başkanımız var. Bütün engelliler adına kendisine teşekkür ediyorum" dedi.

Kaynak:Başkentte Pusula

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.