Etimesgut'ta 25 Noktada 700 Dönümlük Orman Kuruldu...

Etimesgut'ta 25 Noktada 700 Dönümlük Orman Kuruldu...

Etimesgut Belediyesi son 8 yılda 700 dönüm alanda yeşil alan ve ağaçlandırma alanı oluşturdu. 25 ayrı noktada gerçekleştirilen ağaçlandırma alanlarına ve parklara 7-8 yılık yetişkin 50 bin yetişkin ağaç dikildi.

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, park ve yeşil alan yapımına büyük önem verdiklerini belirterek, hedeflerinin yeşil alanda Avrupa standartlarını üzerine çıkmak olduğunu söyledi. Etimesgut'un modern yapısı ve yeşil alanlarıyla Türkiye'nin örnek ilçelerinin başında geldiğini belirten Demirel, şunları söyledi:

"Kurduğumuz ormanlarla ilçemizi daha güzel ve nezih bir yaşam alanına dönüştürmek için yoğun çalışıyoruz. Son 7-8 yıllık hizmet süremizde geniş ağaçlandırma alanları oluşturduk. 132 bin metrekarelik Atatürk Ormanımızı, 17 Şubat şehitlerimizin adını verdiğimiz 106 bin metrekarelik ormanımızı, 57 bin metrekarelik 23 Nisan Hatıra ormanımızı kurduk. 120 bin metrekarelik alan üzerine 6 bin 249 yetişkin ağaç dikerek 15 Temmuz şehitlerimiz için hatıra ormanı kurduk. Yine bu yıl içinde, Bağlıca Mahallemizde 55 bin metrekarelik alan üzerinde oluşturduğumuz ormana şehit öğretmenimiz Aybüke Yalçın adını verdik. Bilim insanı Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu, nobel ödüllü bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar, merhum oyuncu Zeki Alasya, ülkücü şehit Fırat Çakıroğlu, şehit bakanımız Gün Sazak isimlerini verdiğimiz hatıra ormanlarımızı oluşturduk. Alsancak Mahallemizde, 60 bin metrekarelik yeni bir orman alanı daha kuruyoruz. Parklarımıza da binlerce yetişkin ağaç dikiyoruz. Toprakla buluşturduğumuz 7-8 yıllık yetişkin ağaç sayısı 50 bini aştı. Etimesgut'u, modern ve yeşil bir kültür, sanat şehri yapma hedefimiz doğrultusunda, yapısal yatırımlarımız, kültür ve sanat donatılarımız ile yeşil alan çalışmalarımızda önemli mesafe almış bulunuyoruz".

ETİMESGUT ORMANLARI

ATATÜRK ORMANI

23 NİSAN HATIRA ORMANI

17 ŞUBAT ŞEHİTLERİ HATIRA ORMANI

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ HATIRA ORMANI

PROF. DR. OKTAY SİNANOĞLU HATIRA ORMANI

PROF. DR. AZİZ SANCAR HATIRA ORMANI

ŞEHİT GÜN SAZAK HATIRA ORMANI

ŞEHİT FIRAT ÇAKIROĞLU HATIRA ORMANI

AYBÜKE YALÇIN HATIRA ORMANI

ZEKİ ALASYA HATIRA ORMANI

ALSANCAK MAHALLESİ AĞAÇLANDIRMA ALANI

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.