Etimesgut'ta 3 Açılış Çifte Kutlama

Etimesgut'ta 3 Açılış Çifte Kutlama

Atatürk Müzesi ve Okuma Evi ile Halide Edib Adıvar Hanımlar Konağı ve Ülkü Spor Tesisleri hizmete açılacak, 20 Mayıs Etimesgut'un ilçe oluşunun 27. yılı ile 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı birlikte kutlanacak...

Etimesgut Belediyesi, yapımına tamamladığı Atatürk Müzesi ve Okuma Evi ile Halide Edib Adıvar Hanımlar Konağı ve Ülkü Spor Tesisleri'ni hizmete açıyor. 20 Mayıs Cumartesi saat 14:30'da hanımlar konağı ile Atatürk Müzesi, 15:30'da Ülkü Spor Tesislerinin açılışı yapılacak.

20 Mayıs 1990'da kurulan Etimesgut Belediyesi'nin 27. kuruluş yıldönümü ile 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı da birlikte kutlanacak. 19:30'da, Eryaman Emekliler Konağı yanındaki alanda Sevcan Orhan konser verecek.

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, tüm başkentlileri açılış ve konsere davet etti. Demirel, "Büyüyen ve gelişen ilçemize yeni tesisler kazandırmaya devam ediyoruz. Şehit Avcı Mahallemizde açık ve kapalı spor alanlarının olduğu Ülkü Spor Tesisleri'ni tamamladık. 132 bin metrekare alan üzerinde oluşturduğumuz Atatürk Ormanı içerisindeki uygun alanlara Atatürk Evi ve Müzesi ile Halide Edib Adıvar Konağımızı yaptık. 20 Mayıs, ilçemizin kuruluş yıldönümüdür. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı, açılışlarla ve ilçemizin kuruluş yıldönümü etkinlikleriyle taçlandırmış olacağız" dedi.

AÇILIŞI YAPILACAK TESİSLER VE ÖZELLİKLERİ:

ÜLKÜ SPOR TESİSLERİ

acilis_ulku-spor-tesis-(4).jpg

Şehit Osman Avcı Mahallesi'nde yer alan tesis 20 bin metrekare alan üzerine inşa edildi. 2016 yılı Temmuz ayında yapımına başlanarak 9 ayda tamamlanan tesiste 1’i kapalı 3 basketbol ve voleybol sahası, suni çimle kaplı futbol sahası, 2 tenis kortu, 2 fitness alanı, 5 tribün, koşu yolu, çay bahçesi ve yeşil alan düzenlemeleri yer alıyor. Etimesgut Belediyesi Basketbol Kulübü ve Basketbol Okulu tesis bünyesinde hizmet verecek.

ATATÜRK MÜZESİ VE OKUMA EVİ

5 bin yetişkin ağaç dikilerek oluşturulan 132 bin metrekarelik Atatürk Ormanı içerisinde, 300 metrekarelik uygun alan üzerine ağaçlara zarar verilmeden Atatürk Müzesi ve Okuma Evi inşa edildi. Ulu Öder Mustafa Kemal Atatürk'ün Selanik'te doğduğu evin benzeri Etimesgut'a yapıldı. Tesisin 1. katında Atatürk'ün hayatı, devrimleri, ülkemizin bağımsızlığı ile ilgili savaşları 3D görsellerle anlatılıyor. Atatürk'ün gerçekçi silikon heykeli tefriş edileceği tesiste, Atamızın inkılapları konulu polyester heykeller de yer alıyor. Tesis bünyesinde öğrencilerin kitap okuyup ders çalışabilecekleri kütüphane ve okuma evi hizmet verecek.

HALİDE EDİB ADIVAR HANIMLAR KONAĞI

halide-edip-adivar-konagi__-(1).jpg

Atatürk Ormanı içerisindeki 260 metrekarelik uygun alana yapılan tesiste, 100 metrekare kardelen salonu, 60 metrekare Menekşe Salonu, 55 metrekare papatya salonu bulunuyor.

Tesiste, hanımların sohbetlerini yapabilecekleri, günler ve diğer sosyal etkinliklerini, toplantılarını yapabilecekleri donatılar yer alıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.