• BIST 90.529
 • Altın 213,679
 • Dolar 5,3738
 • Euro 6,0725
 • İstanbul 16 °C
 • Ankara 6 °C
 • Yozgat 5 °C
 • İzmir 13 °C
 • Adana 13 °C
 • Bursa 13 °C

"Evet" Demeliyiz!

Fikri ATILBAZ

Gerçekten bizi ne bağlar? Lider kabul ettiğimiz, lider dediğimiz insanların sözleri, bizleri bağlamaz mı? Ya da bağlaması gerekmez mi? "Evet" beni de sizler gibi akıl ürünü olan düşüncelerle bağlıyor, Milliyetçilerin Lideri açıklayarak anlattığı ve ona cani gönülden bağlı olduğumuz için bizi de sıkı sıkıya bağlıyor! Kimse evirmesin, çevirmesin Lider Devlet Bahçeli'nin söylediği şu söze, kim yalan ya da yanlış diyebilir? "Evet derken, dünkü sözlerimizle çelişmiyor muymuşuz; niye çelişelim, PKK'nın, CHP'nin, EMEP'in, ÖDP'nin, TKP'nin, elinde Ülkücü kanı olan Aydınlıkçıların kuyruğuna takılmak asıl çelişki ve çürüme değil midir?" Bu cümlede bulunan gerçeğe hangi Ülkücü "Yok öyle bir şey" diyebilir.

Bu ne yaman çelişkidir beyler? Bu ne iştir? Hacetini yola bırakma bu olsa gerek… Tam da öyle, bu grup ve Lider'in yakıştıramadığından olsa gerek adını bu kareye koymadığı bazı sağ düşünceli düşüncesizler. Ya da bir düş'ün adamları… Bu birliktelik neyin nesidir? Kimlerle birlik içindesiniz? Yukarıda ortaya konan tablo da olmak, Türk Milliyetçisiyim demek, Ülkücü olan birine yakışıyor mu?

İsimleri ayrı ayrı olsa da bu gruptakilerin ortak özellikleri; Türkiye Cumhuriyeti'ne ve onun kurucusu olan Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk'e karşı olmak, Milliyetçiliğe karşı bir tavır sergilemek ve savunmaktır. Böylesi bir grubun içinde bulunmak ya da partinin tercih belirtmeden kalması ne demek veya neye hizmet etmektir?

Milliyetçiliği tanımayanlar veya işlerine geldiği gibi yorumlayanlar, bedbaht bir geçmişin çocukları ve savunucularıdır. Gerçek, ne yazık ki budur! Bu grup içinde ihlaslı bir parti görebiliyor musunuz? Birleştikleri tek nokta, Milliyetçiliğe karşıdırlar. Türk Milliyetçilerinin asla ve kata bir araya gelmesini istemezler. Yanlarına aldıkları gruba yaptırmak istedikleri, Bizans'ın yaptığı gibi, Türk kanı akıtmış olan, Türk'e saplanmış olan hançerin, bu görüşe ortak olanların üstlerine sürülmesidir. Yoksa Milliyetçilik olan yerde, Aydınlık denen Karanlıkçıların ne işi olacaktır?

Ne yaparlarsa yapsınlar, Enternasyonalizm diyenler başarıya asla ulaşamayacaklardır. Ne Nazım'ları ne de benzeri efratları bu görüşün gerçekleşeceğine inanmıyorlar. Bir Sırrı Süreyya'nın hayır'ı Kemal Kılıçdaroğlu'yla birlikte anılıyorsa, bu işte bir iş var demektir! PKK'nın öncü kuvvetliğine soyunmuş olan Y-CHP'nin bu işin öcülüğünü yapması, savunması nasıl bir garabetle karşı karşıya olduğumuzu çok rahat hissettirmektedir.

Ne dersek deyelim, nasıl açıklarsak açıklayalım, inanacakları asla ve kata Türk Milliyetçileri olmayacak, o karede birlikte oldukları grupçuklar olacaktır. Acıdır; ancak gerçek budur! Bu yol, Cumhuriyet, Türkiye Cumhuriyeti yoludur. Bu gruptaki, Y-CHP'yi ve grupçukları Milliyetçilik fikri rahatsız etmekte ve bu yüzden Türk kokan bu anayasaya karşı çıkmaktadırlar.

İddiamız şudur, bırakın anayasayı adında Türk olan her şey, her söz bunları rahatsız etmektedir. Üzüntümüz bu garabet grupları destekleyen ve Ülkücü olduğunu söyleyen grupçuklaradır. Aslını ve aklını yitiren bu gruba dahil olanlara, derhal kendilerine gelmelerini tavsiye ederiz.

Türkiye Cumhuriyeti; kolay kurulmamış bir ülkedir, ne de batırılması öyle kolay bir ülke değildir. Bunu herkes böyle bilmeli ve gerçekleri böyle görmelidir. Yoksa bu işin sonu kafalarda bölünmeyi gösterir! Onun için her zaman birlik ve beraberlikten, Milliyetçi Türkiye'den yana olanlar, her şeyleriyle Ülkücü olanlar, Ülkücü gibi hareket etmeli, partisiyle aynı istikamete koşmalıdır.

Milliyetçi Hareket Partisi Bağımsız, Milliyetçi Türkiye'yi düşünerek "Evet" demektedir. Onun için, daha güçlü ülke olabilmemiz için, ülkemizin karalık içinde hareket eden PKK'ya ve sol zurnacılarına, bunlara başlık yapan Y-CHP'ye teslim olmadan, "Evet" demeliyiz!

Sağlıcakla kalın! 

 

Fikri ATILBAZ

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
  yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Ülkücü Medya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.