FETÖ NEDENİYLE KAPATILACAK TİB’TE ACI GERÇEK!

FETÖ NEDENİYLE KAPATILACAK TİB’TE ACI GERÇEK!

Kuruluşunda FETÖ’cü kadrolaşmaya izin vermeyen MHP’li Esat Çıplak’ı “İnsan Kaynakları”ndan uzaklaştırmışlardı…

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Ankara’daki Uluslararası Yatırımcılarla Yüksek Düzeyli Ekonomi toplantısında yaptığı konuşmada “Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nın (TİB) kapatılacağını” açıkladı.

      “TİB’in bütün pisliklerin kaynağı olduğunu” açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi :

"Darbenin zamanında haber alınamaması örgütün önce istihbarat teşkilatlarımızı çökertmek istemesinden kaynaklanıyor. İstihbarat örgütleri mercileri uyarmamış. Uyarmadığı için düşmanlık yapmıştır. Artık güçlü bir istihbarat ağı kurmamız şarttır. Bu süreç Türkiye'nin devlet yapılanmasında bir revizyonuna fırsat hazırlamıştır. Mesela TİB'i kapatacağız. Çünkü bütün pisliklerin olduğu yerlerden biri de orası. Orayı kapatıp çalışanların hepsini de hazırlıklarını yaptık, gereği neyse yapacağız. TİB konusunda BTK (Bilgi Teknolojileri Kurumu) gereken adımları kendisi atacak." 

TİB, 2005 Ağustos’unda telefon dinlemelerini koordine etmek için Erdoğan’ın Başbakanı olduğu AKP hükümetince kurulmuş, asıl görevinin Türk Telekom'un özelleştirilmesi ve telekom sektörünün serbestleştirilmesi sonrasında, MİT, Polis ve Jandarma istihbaratının farklı telekom firmaları ile koordine etmek olarak tanımlanmıştı.

Ayrıca, 2007’de 5651 sayılı kanunla internet yayınlarını izleme ve mahkeme kararları ile re'sen engellemeleri gerçekleştirmek ile de görevlendirilmişti.

Ama TİB, 17-25 Aralık öncesinde de, sonrasında da hep telefon dinlediği - kaydettiği eleştirilerine maruz kaldı.

Şimdi kapatılacak olan TİB’teki FETÖ’cü kadrolaşma ile ilgili bir acı gerçek ortaya çıktı.

Bugün RTÜK Başkanvekili olan MHP’li Esat Çıplak, TİB kurulduğunda “insan kaynaklarından sorumlu” BTK Başkan Yardımcısıydı. Önüne getirilen 108 elemanın işe giriş formunu FETÖ’cü olduğu için “Buraya cemaat dolduruyorsunuz” diyerek imzalamamış, bunun üzerine de Çıplak, insan kaynakları sorumluluğundan alınmıştı.

Çıplak, insan kaynakları sorumluluğundan alınarak söz konusu cemaatçi 108 kişi işe başlatılıp TİB faaliyete geçirildi.

Şimdi TİB kapatılıyor. Sebep FETÖ’cü kadrolaşma!

 

Kaynak:turk-internet

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.