Bakan Bilgin'den Asgari Ücretli ve Emeklileri İlgilendiren Açıklama Geldi

Bakan Bilgin'den Asgari Ücretli ve Emeklileri İlgilendiren Açıklama Geldi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, merakla beklenen açıklamaları yaparak asgari ücret ve emekli maaşlarına zam yapılacağı müjdesini verdi. Hem asgari ücretlilerin hem de emeklilerin yüzünü güldürecek zam oranları hakkında tüm ayrıntıları haberimizde bulabilirsiniz.

Bakan Bilgin, asgari ücrete geçen yıl olduğu gibi bu yıl da ara zam yapılacağını ve temmuzda yeniden değerlendirerek emekçileri koruyacak bir asgari ücret belirleyeceklerini söyledi.

Enflasyonun düşüş eğiliminde olduğunu ancak fiyatlardaki artışın devam ettiğini belirten Bakan Bilgin, sosyal devlet olarak ücretleri koruyacaklarını ve alım gücünü pazardaki durumunu tespit eden veriyi kullanarak araştırma yapacaklarını belirtti.

Emekli maaşlarıyla ilgili olarak da konuşan Bakan Bilgin, Türkiye'de yaklaşık 15 milyon emekli olduğunu ve 7 bin 500 lira altında maaş alanların sayısının 9,5 milyon civarında olduğunu açıkladı. En düşük emekli aylığını 7 bin 500 liraya getirerek bu 9 milyon 500 bin insanımızın bir nebze de olsa nefes almalarını sağlayan bir düzenleme yaptıklarını ifade eden Bakan Bilgin, 5 milyonun üzerinde insanın emeklilikleriyle ilgili bir düzenleme yaptıklarını ve şimdi de 7 bin 500 lira üzerinde maaş alanlara yönelik bir düzenleme için çalıştıklarını belirtti. Bakan Bilgin, çalışmalarını tamamladıklarını ve temmuzda uygulamaya koyacaklarını söyleyerek detayları Cumhurbaşkanı'nın açıklayacağı kapsamlı bir düzenleme yapacaklarını dile getirdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.