Bakan Duyurdu! EYT'lilerin Bayram İkramiye Bugün Yatıyor..

Bakan Duyurdu! EYT'lilerin Bayram İkramiye Bugün Yatıyor..

EYT'lilerin bayram ikramiyesi bugün itibarıyla yatırılmaya başlandı. Nisan ayında emekli maaşı bağlama işlemleri tamamlanan EYT'liler için Sosyal Güvenlik Kurumu ödemelerin bugün gerçekleştirileceğini duyurdu.

Emeklilerin Ramazan Bayramı ikramiyeleri ise 14-19 Nisan tarihleri arasında ödendi. SSK emeklileri 14-16 Nisan tarihleri arasında, Bağ-Kur emeklileri 17-18 Nisan tarihlerinde bayram ikramiyelerini aldı. Emekli Sandığı'ndan aylık alanlar da 19 Nisan'da bayram ikramiyelerini hesaplarına yatırdı.

Aylık başlangıç tarihi 30 Nisan'dan önce olan EYT'liler de bayram ikramiyelerini alacaklar. Bu yıl emeklilerin bayram ikramiye tutarları yüzde 82 zamla 2 bin lira olarak belirlendi.

EYT'liler için bu ödeme, uzun süredir beklenen bir gelişme olarak değerlendiriliyor. Emekli maaşı bağlama işlemlerinin tamamlanmasının ardından bayram ikramiyesinin ödenmesi, EYT'liler arasında sevinçle karşılandı.

Emeklilerin bu ödemelerle birlikte bayramlarını daha keyifli geçirecekleri ve maddi anlamda rahatlama sağlayacakları belirtiliyor. Emeklilik sürecinde yapılan düzenlemeler ve artan ikramiye tutarları, emeklilerin yaşam standartlarının iyileşmesine katkıda bulunuyo

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.