Parası Olan Yatırımını Bu Alana Yapıyor! Seçim Sonrası Fiyatların Zirveye Ulaşacağı Düşünülüyor!

Parası Olan Yatırımını Bu Alana Yapıyor! Seçim Sonrası Fiyatların Zirveye Ulaşacağı Düşünülüyor!

Altın konut ve diğer tüm yatırımları unutun. Seçim sonrasında patlama ihtimali olduğu düşünülen bir alan daha var. Vatandaşlar artık yatırımlarını bu alana kaydırdı. İşte milyonlarca vatandaşın parasını yatırdığı ve yükseleceğine inandığı o yatırım...

14 Mayıs seçimlerinden önce vatandaşların özellikle yoğunlaştığı belirli alanlar bulunuyor. Bir anda yüksek oranda alım satım işlemlerinin yapıldığı sıfır ve ikinci el otomobil piyasası, önemli bir yoğunluk seviyesine ulaştı. 

Seçim Sonrası Otomobil Fiyatları Artar Korkusu!

Seçim sonrasında otomobil fiyatının artacağı yönünde düşüncesi olan vatandaşlar, vakit kaybetmeden hem yatırımlık hem de kullanmak için araç satın alım işlemleriyle ilgileniyor. Bu da gelen verilere göre hali hazırda satılması muhtemel ortalama bir milyon aracı gündeme getirdi. 14 Mayıs seçimleriyle birlikte duruma göre değişkenlik gösterme ihtimaline karşın otomobil fiyatlarının artma riski göze alındı.

odeme.png

Nisan ve Mayıs Ayında Rekor Otomobil Alımı

Hem geçtiğimiz ay hem de bu ayın kısıtlı verilerine göre otomobil alımlarında önemli artış yaşandı. Geçtiğimiz yıla kıyasla otomobil alım satım rekoru Nisan ayında kırıldı. Beklenti oldukça büyük, seçim sonrası fiyatların zirve yapabileceğine inananların sayısı azımsanmayacak seviyede.

Gayrimenkulden Daha Fazla Tercih Edildi

Gayrimenkul satışlarına göre araç piyasasının şu an için daha yoğun olduğu ve konut satışlarını da geçtiği uzmanlar tarafından ifade ediliyor. Otomobil fiyatlarına gelen aylık zamların Mayıs ayından sonra daha farklı bir hal alacağı ve bir şekilde yukarı veya aşağı yönlü fiyat hareketinde bulunacağı analiz ediliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.