FIRAT ÇAKIROĞLU AVRUPA'DA ANILDI

FIRAT ÇAKIROĞLU AVRUPA'DA ANILDI

Ege Üniversitesi'nde pkk'lı teröristler tarafından şehit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu, Utrecht Türk Kültür Merkezi tarafından tertiplenen programla anıldı.

 Ege Üniversitesi'nde pkk'lı teröristler tarafından şehit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu, Hollanda Utrecht Türk Kültür Merkezi tarafından tertiplenen programla anıldı. Program gurbetçiler tarafından yoğun ilgi gördü.
 
Çakıroğlu anısına yapılan film gösterisi ardından gençlerin okumuş oldukları şiirler katılımcıları duygulandırırken Nihal Atsız’ın "Kahramanlık Şiiri" yoğun alkış aldı.
 
Anma programınında Utrecht Türk Kültür Merkezi Başkanı Salim Çam ilk sözü aldı. Başkan Salim Çam kısa konuşmasında Fırat’ın ülküleri için şehit edildiğini ve geride kalan gönüldeşlerinin onu ve binlerce ülkücü şehitleri unutmayacaklarını söyledi.
 
 
Konuşmasını yapmak için kürsüye gelen Hollanda Türk Federasyon Genel Başkanı Murat Gedik ise gençlerin bilgiye önem vermelerini dile getirdi.
 
Türk milliyetçilerinin en büyük düşmanının cehalet olduğunu söyleyen Gedik, bunun da panzehirinin okumak olduğunu söyledi.
 
 
Murat Gedik, şöyle konuştu:
 
"Fırat Yılmaz Çakıroğlu açılım ihanetinin kurbanı olmuştur. Üniversitelerimiz bölücü unsurların işgali altındayken ülkeyi yönetenler açılım diye bir türlü oralara el atmamışlardır.
 
Fırat işte Ege Üniversitesine yuvalanan teröristler tarafından şehit edilmiştir. Burada şehit Fırat için bir araya gelmiş bulunmaktayız, fakat bütün şehitlerimizi bu vesileyle de anmış olmaktayız. Onları yaşatmak ve ülkülerine hizmet etmek için anma programlarından ziyade onlara layık olabilme mücadelesi vermekte yatmaktadır. Yaradan bizleri mahcup etmesin."
 
 
Kur'an-ı Kerim tilaveti ve ilahilerin okunmasının ardından Utrecht Türk Kültür Merkezi Kadın Kolları mensuplarının hatim duası ile anma programı son buldu.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.