FIRAT ÇAKIROĞLU DAVASINDA YENİ GELİŞME

FIRAT ÇAKIROĞLU DAVASINDA YENİ GELİŞME

20 Şubat 2015'te pkklı teröristler tarafından kampüste şehit edilen Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi Başkanı Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun katilleri bir kez daha hakim önüne çıktı.

Ege Üniversitesi'nde 20 Şubat 2015 tarihinde Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4. sınıf öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun şehit edilmesiyle ilgili davada katiller bir kez daha yargı önüne çıktı.

İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen dava nedeniyle adliye binasının içi ve çevresinde yoğun güvenlik önlemi alındı. Ülkücüler diğer duruşmalarda olduğu gibi yine mahkeme önünde toplandı. Ülkücü gençler, adliye kapısı önünde sloganlar atarak, fırat çakıroğlu'nun sivil şehit sayılması talebinde bulundu. Mahkemeye MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş ve MHP Ülkü Ocakları Başkanı Bilgehan Ağbaba da katıldı.

Mahkeme, duruşmayı 3 Ekim’e erteledi.

Mahkeme heyeti değişti

Duruşma sonrası gazetecilere açıklama yapan İzmir Ülkü Ocakları Başkanı Bilgehan Ağbaba, “Davamızdan kesin sonuç almadan vazgeçmeyeceğiz. Çünkü buradan çıkacak karar, bütün Türkiye’ye emsal olacak. eğer gereken ceza verilmezse, Üniversitelerdeki terör yapısı meşru hale gelecektir. Biz buradan alacağımız kararla bunun bir karşıt görüş olmadığını, tamamen terörist bir grubun üniversite içerisindeki vatansever insanlara karşı yaptıkları saldırıları insanlara duyurmak istiyoruz. Diğer üniversitelere de örnek olmasını istiyoruz” dedi...

Mevcut mahkeme heyetinin bir üst mahkemeye atandığı için yeni bir heyetin dosyayı devraldığını da belirten Ağbaba, dava sürecini yakından takip ettiklerini vurguladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.