Fransa Türk Federasyon'dan Fransa'ya Sert Tepki! Ülkü Ocakları'na Destek

Fransa Türk Federasyon'dan Fransa'ya Sert Tepki! Ülkü Ocakları'na Destek

Fransa Türk Federasyon Genel Başkanı Orhan İlhan, Fransa'nın Ülkü Ocakları'nı kapatma kararı almasına tepki gösterdi.

Azerbaycan topraklarını işgal ederek sivilleri katleden Ermenistan'a sürekli olarak destek veren Fransa'nın Ülkü Ocakları'nı kapatma kararı almasına tepki gösteren Fransa Türk Federasyon Genel Başkanı Orhan İlhan, gelişmeleri yakından takip ederek derneklerin ve Türk vatandaşlarının haklarını demokratik hukuk zemini içerisinde sonuna kadar savunacaklarını söyledi. 

TÜRK FEDERASYONU VE BAĞLI KURULUŞLARI YASA DIŞINA ÇIKMAMIŞTIR

Federasyonumuzun değerli mensupları, kıymetli vatandaşlarımız; Malumunuz olduğu üzere son günlerde demokrasi ve hukuk devleti ilkeleri açısından üzücü ve endişe verici gelişmeler yaşanmaktadır. En son olarak da bugün Fransa Bakanlar kurulunda alınan bir dizi karar bizleri ziyadesiyle şaşırtmakta ve üzmektedir. Fransa Türk Federasyonu ve bağlı kuruluşlar, kurulduğu günden bu güne kadar hiçbir surette yasaların dışına çıkmamış, hiçbir suça ve hukuksuzluğa meyletmemiş, toplum düzenini bozacak, barış ve kardeşliğe gölge düşürecek hiç bir eylemin içinde bulunmamıştır.

TEŞKİLAT MENSUPLARIMIZ TAHRİKLERE KAPILMAMALIDIR

Tam aksine, Fransız toplumuyla samimi kardeşlik içerisinde, Fransa yasalarına sonuna kadar bağlı kalarak, Fransa devlet yetkilileriyle iyi ilişkiler kurarak faaliyetlerini tamamen demokratik zeminde yürütmüştür. Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı anlayış ve kararlılık içerisinde çalışmalarına devam edecektir. Teşkilatlarımızdan, mensuplarımızdan ve vatandaşlarımızdan hiçbir tahriklere kapılmamalarını, provakasyonlar karşısında dikkatli olmalarını, huzur, barış ve güvenliği bozacak davranışlardan kesinlikle uzak kalmalarını önemle rica ediyoruz.

GELİŞMELERİ YAKINDAN TAKİP EDİP HAKLARIMIZI SONUNA KADAR SAVUNACAĞIZ

Herkes emin olsun ki, biz Fransa Türk Federasyonu olarak gelişmeleri yakından takip ederek derneklerimizin ve vatandaşlarımızın haklarını demokratik hukuk zemini içerisinde sonuna kadar savunacağız ve demokrasinin, özgürlüğün, kardeşliğin ve eşitliğin bayraktarlığını yapmaya sonuna kadar devam edeceğiz. Fransa hükümetine ve siyasilerine güvenimiz tamdır, aklıselimle hareket edeceğine ve Fransa Anayasasına bağlı kalacaklarına yürekten inanıyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.