Fuat Avni Hayrünnisa Gül mü?

Fuat Avni Hayrünnisa Gül mü?

  Hürriyet Gazetesi yazarlarından Ahmet Hakan bugün yayınlanan yazısında ilginç bir konuya değindi. Hayrünnisa Gül'ün çıkışlarını ele aldı....

  Hürriyet Gazetesi yazarlarından Ahmet Hakan bugün yayınlanan yazısında ilginç bir konuya değindi. Hayrünnisa Gül'ün çıkışlarını ele aldı. Ahmet Hakan hatta bir arkadaşının "sakın Fuat Avni Hayrünnisa Gül olmasın?" dediğini söyledi. İşte o yazı: Hayrünnisa Gül fırtınası Bugünlerde şehirlerimizin duvarlarına “Hayrünnisa Gül’ün askerleriyiz” diye sloganlar yazılırsa hiç şaşırmayacağım.

Süper laik semtin süper laik kafesinde yan masadan yükselen bir cümle: “Ay vallahi parti kursun, anında üye yazılırım.”

Hayrünnisa Hanım’ın “İntifada başlatacağım” demesi üzerine... Sözlüklerde en çok aranan sözcük “intifada” sözcüğü olmuş.

Bir sonraki Cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP ile MHP’nin “çatı adayı” aramasına, “Ekmek için Ekmeleddin” falan diye zorlama sloganlar üretmesine gerek kalmadı. “Çatı aday”: Hayrünnisa Gül. Hem sloganları da hazır: “İntifada” ve “28 Şubat’tan beter”.

Hayrünnisa Hanım “Ben üzülmeyeyim diye Abdullah Bey interneti kesiyordu” dedi ya... Sosyal medyada espri anında patlatıldı: “Hükümet üzülmesin diye internet yasasını anında onaylayan Abdullah Bey’in, siz üzülmeyin diye interneti kesmesine hiç şaşırmadık Hayrünnisa Hanım...”

Bir arkadaşım, “Sakın o ‘Fuat Avni’ denilen şahıs, Hayrünnisa Gül olmasın?” dedi. Çok güldüm.

Yeni işittim: Nargile kafelerinde “Hayrünnisa Hanım hangi gazetecilerin elini sıkmaz” oyunu oynanıyormuş... Listeler, kahkahalar falan gırla imiş.

Kulislerde merak edilen bir konu: Bugün yaşananlar, Hayrünnisa Hanım’ın iddia ettiği gibi 28 Şubat’tan beterse... Bugünün Çevik Bir’i kim? Yoksa yoksa... Bizim Abdülkadir Selvi mi?

Yine kulislerde yine merak edilen başka bir konu: Abdullah Gül, Hayrünnisa Hanım’ın çıkışını “Helal olsun, benim diyemediklerini dedin” diye mi karşıladı? Yoksa “Ne gerek vardı, başımızı belaya soktun” diye mi karşıladı?

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.