• BIST 91.387
 • Altın 213,648
 • Dolar 5,3390
 • Euro 6,0627
 • İstanbul 6 °C
 • Ankara 0 °C
 • Yozgat -7 °C
 • İzmir 7 °C
 • Adana 7 °C
 • Bursa 5 °C

Gereğini Yapmak

Fikri ATILBAZ

Oyunların içinde, tam ortasındayız. Bir yanda ne istediğini bilen bir hak dostu, bir yanda Ortadoğu'yu kızıl çetesi yapmaya çalışan Amerika. Ne kadar hoş bir durum değil mi? Bu kızıllık erişiminde herkes Amerika'nın yanında. Dostlar uçmakta, Amerika'yı bu oyunda yalnız bırakmamakta ısrarcı. Türkiye'nin ne düşündüğü önemli değil. Hattı zatında o onların düşündüğünü Türkiye üzerine düşünenler var. Bilgisiz, fikirsiz bir ülkeyiz onların gözünde. O zaman bütün haritada niye bu derde yer verelim? Niye başımıza böylesine diri bir ülkeyi dert edinelim? Diye düşünürlerken, bizi yanlarında görmek isteyenler çeşitli oyunlar oynamaktadırlar. Son girişimleri sözde bizi Ortadoğu bölgesinde kral yapacaktır. Büyük, ağır bir uykudan uyandığını idrak eden Amerika, Trump'la birlikte yön değiştirerek bölgeyi terk etme girişimine katılacaktır.

Bu uyanma Amerika'yı tam tehlike olmaktan çıkaracak mıdır, yoksa canımızı yine acıtacak mıdır? Amerika gerçekten canıyla birlikte başka ülkeleri de kurtaracak mıdır? Amerika'nın yalın bir dünya ülkesi olmasını başta Amerikalılar ve tarafları kabul edecekler midir? Yoksa Trump bir kaza sonucu düşünceleriyle birlikte elveda dünya mı diyecektir? Dünyaya en az ne kusur getirecekse o olsun. Dünya yeniden düzelmeye doğru yön tutuyor. Bu işi normal düşünerek kimse yapamaz. Bunları konuşmak şimdi erken diyenler olacaktır. Peki diyelim. Olaylar yürüdükçe, ilerledikçe şahit olacağız. Her şeye rağmen kapitalizm uşaklarıyla birlikte dünyada gezinecek mi, ya da önce kendini temizleyip, sonra diğer ülkelere karışacak mı? Amerikalılar için hangisi daha inandırıcı olacak göreceğiz.

Biz, dünya konjonktüründe hem yalnız bir ülkeyiz, hem de olaylara katılmamız istenen yalnızlığa itilmiş kocaman bir Türkiye'yiz. Bunu bilenler somut bir adım atmamızı istememektedirler. Çünkü onların isteklerine öyle geliyor. Onlara göre biz eski Amerika'nın ya da yeni palazlanan emperyalist dünyanın sadık, sessiz bir ülkesi olmalıyız. Yolumuza devam edeceksek öyle devam etmeliyiz. Büyük tezlerimiz olmamalı, bize yakın ülkeleri korkutmamalıyız. Efendilerimize bağlılığımızı açık bir şekilde belirtmeliyiz. Kimse bizi güçlü, kuvvetli görmemeli. Onların oyunuyla yenilmeliyiz. Hatta gerçek olabilecekse onların çizdiği bir dünya da olmamalıyız. Bakın biz gidiyoruz, karar verdik kendimizi imha ediyoruz desek, oturduğunuz binaları bize bırakın da gidin derler.

Evet, bizi bu kadar severler ki, bizim bu isteğimizi hemen kabul ederler. Bizden geriye kemik dahi kalmasını istemezler. Çünkü kemiklerimizden canlanmayalım, başlarına bela olmayalım. Türklüğümüzü hatırlamayalım. Onlar şu ya da bu şemsiyeler altında oyuncak olsunlar. Hizmetleri belli, o bölgeden çıkmaları mümkün değil.

Yenidünyada artık bizi memleketimizde yok sayanlar yanıldıklarını anlayacaklar. Türk'ün bu üstünlüğünü görecekler. Yeniden dünyaya yön vermek isteyenler, Türk'ü ses çıkarmadan dinleyecekler.

Ne yağma yapabilecekler, ne de bizi saymamazlıkta bulunabilecekler. Çünkü acı gerçeği fark edecekler. Bizim Türkiye olduğumuzu fark edecekler. İstekleri buna göre karşılık bulacak bunu bilecekler..

Biz yine eski bir azametle, yeni oluşan devlerin karşısında oluşacağız. Yeniden dünyaya akıllı olma fırsatı tanıyacağız. Erdem bilen, büyüğünü sayanları yeniden takdir edecek, oyunun adil bir şekilde oynanmasını yerine getireceğiz. İşte tek düşünce olan bu, değişik şeyler üzerinde olsalar da insanları son çizgide birleştirmeli yola öyle devam ettirmelidir.

İnsanları son çizgide buluşturmak için biz özlü ve güçlü olmalıyız. Güçlü ve kabul edilebilir bir Türkiye için gereğini yapmalıyız.

Sağlıcakla kalın!

 

Fikri ATILBAZ
 • Yorumlar 1
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
  yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Yazarın Diğer Yazıları
  Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Ülkücü Medya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.