Ak Parti Sözcüsü Çelik: Zihniyetleri Yok Olmadı

Ak Parti Sözcüsü Çelik: Zihniyetleri Yok Olmadı

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, demokrasiye karşı tehditlerin devam ettiğini, 28 Şubat'ın karanlık günlerine geri dönmemek için millet olarak demokratik birikime büyük bir güçle sahip çıkılması gerektiğini belirtti

 Bin yıl süreceği iddia edilen 28 Şubat Postmodern darbesinin yıl dönümünde darbeci zihniyete tepki gösteren Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik, 28 Şubat'ın Türkiye'nin en karanlık dönemlerden birinin sembolü olduğunu belirterek, Türk Milletinin demokratik birikimi karşısında mağlup olan 28 Şubat zihniyetinin yok olmadığını ve demokrasiye karşı tehditlerinin devam ettiğini söyledi.

28 ŞUBAT SİYASİ TARİHİMİZİN EN KARANLIK DÖNEMLERİNDEN BİRİNİN SEMBOLÜDÜR

28 Şubat siyasi tarihimizin en karanlık dönemlerden birinin sembolüdür. 28 Şubat süreci tüm darbe süreçleri gibi demokratik değerlere, millet iradesine, temel hak ve hürriyetlere açık saldırganlık içeren bir girişimdir. 28 Şubat haysiyetsiz bir milli irade düşmanlığıydı. Bu dönemde milli irade gasp edildi; siyaset üzerinde vesayet kurularak bir neslin hayatı ve hayalleri çalındı. Milletin güvenliğinin sağlanması için verilen silahlar millete doğrultuldu.

28 ŞUBAT ZİHNİYETİ MAĞLUP OLDU AMA YOK OLMADI

Milletimizin demokratik birikimi karşısında 28 Şubat mağlup oldu. Ama zihniyetinin yok olmadığını, sadece geri adım atmış gibi durduğunu görüyoruz. Zaman zaman bazı siyasiler tarafından 28 Şubat’a özgü uygulamalar teklif ediliyor. Demokrasiye karşı tehdit devam ediyor.

BİZLER UNUTMADIĞIMIZ SÜRECE ACI HATIRALAR TEKRARLANMAYACAK

28 Şubat’ın karanlık günlerine geri dönmemek için millet olarak demokratik birikimimize büyük bir güçle sahip çıkmalıyız. Demokrasiyi korumada hassas olmalı ve demokratik kazanımları sürdürmeliyiz. Temel hak ve hürriyetler konusundaki saldırganlıkları baştan mahkûm etmeliyiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi; bizler, unutmadığımız ve unutturmadığımız müddetçe 27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat ve 15 Temmuz gibi acı hatıralar tekrarlanmayacaktır...

 

Kaynak:

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.