Diyanetten bir tepki çeken karar daha! Diyanet-sen İmam Nikahına zam yapacagını duyurdu

Diyanetten bir tepki çeken karar daha! Diyanet-sen İmam Nikahına zam yapacagını duyurdu

Diyanetten bir tepki çeken kararda Diyanet-sen'den geldi. Düğün mevsiminin başlaması ile Diyanet-sen Nikah kıyan imamlara 100 TL Ödenmesini istedi. detaylar haberimizde..

Ensonhaber'de yer alan habere göre; Diyanet-sen tarafından sunulan teklifler arasında Diyanet İşleri Başkanlığı'na bağlı sözleşmeli personellerin kadroya alınmasını "nikah kıyan personele ödenecek ücret" başlığı altında taleplerde de bulunuldu.

İMAMLARA 100 TL ÖDENMESİ TEKLİF EDİLDİ

Diyanet-Sen'in sunduğu teklif ve talepler arasında
“5490 sayılı kanun (Nüfus Hizmetleri Kanunu) kapsamında din gövrevlilerine, kıydıkları her nikah başına 100 TL ücret ödenir." ifadeleri yer aldı.

Sendikanın diğer talepleri ise şunlar:

İmam-hatip ve müezzin-kayyumlara, Ramazan ayı boyunca kullanamadıkları hafta tatil günlerinde fiilen çalıştıkları her gün için bütçe kanununda belirlenen fazla çalışma saat ücretinin 6 katının 8 saate tekabül eden tutarı kadar fazla çalışma ücreti ödenmesi.
Mülkiyeti Milli Emlak, Hazine, Türkiye Diyanet Vakfı, köy tüzelkişiliği ve belediyelere ait olan cami lojmanlarının Diyanet İşleri Başkanlığı’na tahsis edilmesi.
Kur’an Kursu öğretici kadrolarına öğretmen kadrosu yapılması ve öğretmenlerin sahip olduğu bütün haklardan yararlanmalarının sağlanması.
Diyanet TV bünyesinde çalışan personele ‘basın kartı’ verilmesi.

Kaynak: ensonhaber.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.