Kendini Mehdi İlan Tarikat Şeyhi Mehdi Olduğuna İnanmayan Yaşlı Adamı Öldürdü

Kendini Mehdi İlan Tarikat Şeyhi Mehdi Olduğuna İnanmayan Yaşlı Adamı Öldürdü

Tarikat şeyhi olarak bilinen ve daha sonra kendini mehdi ilan eden Erdoğan Kösepınar, Murat Cura'yı silahla vurdu. Vurmasının neden ise mehdi olduğunu reddetmesiydi. Kayıtlara geçen ifadeye göre 55 yaşındaki Kösepınar'ın 67 yaşındaki adamı şeytan yerine koyup öldürdüğü belirtiliyor. Cemaate kendini mehdi olarak tanıtan kişi felaket saçtı.

Almanya'da yaşamakta olan 67 yaşında Murat Cura, yaz tatilini Türkiye'de geçirmek istedi. Köyüne gelerek burada bir süre ikamet eden yaşlı adam, mehdi olduğunu iddia eden biri tarafından öldürüldü. Silahla vurulan adam olay yerinde hayatını kaybetti. 9 defa kurşunlanan Murat Cura'nın ölümünden sonra jandarma harekete geçti. Kendisini vuran 55 yaşındaki Erdoğan Kösepınar'ın yakalandığı öğrenildi. Kısa sürede yakalanan Kösepınar ise cinayeti işlediğini itiraf etti. Olayı başından sonuna kadar anlattı ve neden öldürdüğünü söyledi.

Mehdiliğini Kabul Etmemiş

Erdoğan Kösepınar'ın ifadesine göre Murat Cura, kendisinin mehdiliğini kabul etmemiş. Üstelik tarikatın diğer üyelerini de kendine çekmiş ve Kösepınar'ı cemaatten kovmuş. Yaşanan bu gelişmeden sonra kendisinin mehdiliğini reddeden ve diğerlerini sözde kandıran Murat Cura'yı öldürmeye karar vermiş. Evine giderek kapısını çalmış ve daha sonra dışarı çıkmasını beklemiş.

İçi Huzur Dolmuş!

Erdoğan Kösepınar, Murat Cura'yı öldürdükten sonra içinin huzur dolduğunu açıkladı. Kendisini rahatlamış hissettiğini belirtti. Tüm bu gelişmeler ışığında mehdi olduğunu iddia eden yaşlı adamın ceza alması için ruh sağlığının herhangi bir sıkıntı çıkarmayacağı da öğrenildi. Yakın zamanda yargılanacak olan Kösepınar, mahkemeden nasıl bir ceza alacak merak ediliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.