Meteoroloji Açıkladı: Çığ ve Buzlanma Etkisini Gösterecek! 6 Şubat Hava Durumu

Meteoroloji Açıkladı: Çığ ve Buzlanma Etkisini Gösterecek! 6 Şubat Hava Durumu

6 Şubat'ta hava durumunun tüm bölgeler için nasıl olacağı açıklandı. Bu hafta etkili olması planlanan çığ ve buzlanma durumlarına karşı vatandaş uyarıldı. Kar ve yağmur ihtimalleri hakkında da bilgi verildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün hava durumuyla ilgili yaptığı açıklamaya ilişkin detaylar haberimizde.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre bu sabah saatleri itibari ile Doğu Bölgesi başta olmak üzere pek çok yerde buzlanma, don ve çığ tehlikesiyle karşı karşıya kalacağı vurgulandı. Aynı zamanda diğer bölgelerde de çeşitli fırtına ve etkili rüzgar olaylarının görüleceği tahmin ediliyor. Bu konuda vatandaşların olabildiğince dikkatli davranması ve havadaki değişimlere aldanmaması gerekiyor.

6 Şubat Hava Durumu Tahmini

Marmara Bölgesi Sisli Olacak

Marmara Bölgesi ve Anadolu'nun iç kesimlerinde sabah saatleri sisli geçecek. Aynı zamanda çeşitli don olaylarının da gözükmesi bekleniyor. Sıcaklıkların biraz daha düşmesiyle beraber kış mevsimi daha da ön plana çıkacak. Son zamanlarda artan sıcaklıklar yerini biraz daha soğuğa bırakacak gibi gözüküyor.

Karadeniz ve Doğu Anadolu'da Çığ Tehlikesi!

Türkiye'de bazı bölgelerde çığ tehlikesi devam ediyor. Özellikle de Doğu Anadolu Bölgesi ve Karadeniz'in Doğu Bölgesi'nde geçerli olmak üzere çığ tehlikesine karşı vatandaşların önlem alması ve bu konuda dikkatli olması beklenmekte.

Ege Bölgesi Fırtınalı Geçebilir

Ege Bölgesi başta olmak üzere Güneydoğu Anadolu ve Akdeniz bölgelerinde rüzgar şiddeti artabilir ve yerini fırtınaya bırakabilir. Fırtınanın etkileri önümüzdeki günlerde de sürecek. Ege Bölgesi'nde yaşanan sel felaketinin ardından fırtınaların bir süre daha etkisini göstermesi bekleniyor.

Genel olarak bakıldığında tüm bölgelerde ortalama olarak az bulutlu bir hava bekleniyor. Kar ve yağmurun pek fazla gözlemlenmediği belirtildi. Buralarda hafif güneşli ve bulutlu hava durumunun tüm hafta etkili olması bekleniyor. Sonraki haftalarda ise yağmurlu havalar ortaya çıkabilir. Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz ve tüm Anadolu bölgelerinde geçerli olmak üzere bulutlu bir hava yaşanacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.