Meteoroloji Saat Verip Uyardı! Dondurucu Soğuklar Tekrar Geliyor..

Meteoroloji Saat Verip Uyardı! Dondurucu Soğuklar Tekrar Geliyor..

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden gelen açıklamada Türkiye genelinde bazı illerde kar yağışı ve dondurucu soğıkların tekrar geleceğini açıkladı. işte Kar yağışı ve dondurucu soğukların yaşanacağı o iller..

Meteoroloji, yakın zamanda gelecek olan soğuk havalara karşı uyarılara devam ediyor. Son zamanlarda havaların biraz daha normale döndüğü görülse de Kuzey kesimden itibaren başlayacak bir soğuk hava dalgasının ülkede yayılacağı öngörülmekte.

Doğuda Kar Yağışı Görülebilir

Ardahan ve Artvin bölgelerinde karın yanı sıra karla karışık yağmurun görülme ihtimali de gün geçtikçe artıyor. Yakın zamanda karlı bir hava görebiliriz. Aynı zamanda kar yağışlarının yüksek kesimlerde meydana gelebileceği belirtiliyor.

İç ve Doğu Anadolu'da Buzlanma Riski

Buzlanma ve don olaylarının İç Anadolu ve Doğu Anadolu'da gözükmesi bekleniyor. Buna karşılık Meteoroloji Genel Müdürlüğü vatandaşları önlem almaları konusunda uyardı. Yaşanabilecek olası buzlanma vakalarının yolları etkileyebileceği belirtildi. Eğer yeteri kadar önlem alınmaz ise çeşitli trafik kazaları veya yaya olarak buza bağlı olarak çeşitli kazalar meydana gelebilir.

İstanbul'a Kar Gelecek mi?

İstanbul'da Mart ayının başından itibaren soğuk havalar hakim olacak. Bir süredir durulmakta olan havanın artık gittikçe soğuklaşacağı öngörülüyor. Kar yağışlarının gerçekleşme ihtimalinin ise düşük olduğu belirtildi. Hafif kar yağışları görülebilecek olsa da bu yağışların zeminde kar oluşturacak kadar şiddetli olmayacağı gelen bilgiler arasında.

Yağmur Alarmı Verildi

İstanbul, Kocaeli ve Yalova başta olmak üzere pek çok şehir için yoğun yağmur yağışları uyarısı verildi. Yağmur yağışlarına karşı dikkatli olunması gerektiği vurgulandı. Söz konusu yağışların bir süre devam edeceği ve Mart ayında da süreceği düşünülüyor. Önümüzdeki hafta Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün Türkiye hava durumu hakkında yapacağı açıklamada merak edilmekte. Bu haftadan sonraki süreçte don, buzlanma ve kar yağışlarıyla ilgili ne gibi gelişmelerin yaşanacağı gündeme taşınacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.