Meteoroloji Sağanak Yağışlar İçin Tarih Verdi! Bu İllerde Yaşayanlar Aman Dikkat

Meteoroloji Sağanak Yağışlar İçin Tarih Verdi! Bu İllerde Yaşayanlar Aman Dikkat

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Türkiye genel hava durumu bilgisi paylaşıldı. Bugünden itibaren geçerli olacak sağanak ve gök gürültülü yağışlar nerede etkisini gösterecek? Yağışların artacağı şehirler ve bölgeler paylaşıldı. Hava durumuyla ilgili yapılan güncel açıklamalara göre sağanak yağış ve sel felaketi nerede görülebilir?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün itibariyle Türkiye genelinde sağanak yağışların başlayacağını ifade etti. Özellikle de bazı şehirlerde bu yağışların bariz şekilde ortaya çıkması muhtemel. Vatandaş bu konuda uyarıldı ve hangi şehirlerin sağanak riskiyle karşı karşıya olduğu açıklandı. İşte sağanak yağış, sel ve çeşitli afetlere karşı uyarılan şehirler...

Sağanak Yağışlar Başladı!

Çankırı, Adana, Giresun, Rize, Artvin, Zonguldak, Düzce, Sakarya, Bartın, Samsun, Ordu civarlarında yağışların kuvvetine ilişkin detaylar paylaşıldı. Bunun yanı sıra genel olarak Doğu, Orta ve Batı Karadeniz'de geçerli olacağı belirtildi. Bu bölgelerde oturanların dikkatli olması gerekiyor.

Yağışlar Etkisini Gösterecek

Yaz aylarında başlayan sağanak yağmurlar, etkisini fazlasıyla göstereceğe benziyor. Doğu Akdeniz ve İç Anadolu'da da yağışların aktif olacağı öğrenildi. Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Afyonkarahisar, Elazığ ve Muş taraflarında da etkisi hissedilecek. Yağışların sele dönüşme ihtimali özellikle de Karadeniz Bölgesi'nde büyük önem arz ediyor. Sel baskınlarına karşı hazırlıklı olunması ve oturulan bölgeye dikkat edilmesi gerekiyor. Bodrum veya giriş katta oturanların sel felaketleri için önlem alması şart.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.