Mustafa Kemal ATATÜRK Ülkücü Müdür? İşte Bozkurt Atatürk'ün Ülkücü Hikayesi..

Mustafa Kemal ATATÜRK Ülkücü Müdür? İşte Bozkurt Atatürk'ün Ülkücü Hikayesi..

Türkiye'nin kurucusu olan ve 20. yüzyıla damgasını vurmuş büyük lider Atatürk ülkücü müdür? Kendisinin düşünceleri, Alparslan Türkeş ile aynı mıdır? Genel olarak MHP'de görülen ülkücülük fikrinin temellerine değindik. Mustafa Kemal Atatürk ülkücü müdür sorusuna karşın Devlet Bahçeli de açıklamalarda bulundu.

Ülkemizin kurucusu ve pek çok konuda yaptığı mücadele ile vatanın birliğini ve beraberliğini sağlamış olan Ulu Önder Atatürk'ün ülkücü olup olmadığı merak ediliyor. Kendisinin fikirleri ve idealleri doğrultusunda MHP'nin kurucusu Alparslan Türkeş ile benzerlik gösterdiği bilinmektedir. Genel itibariyle bakıldığında Atatürk'ün savunduğu düşünce ile ilgili MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin açıklamaları mevcuttur. Merak edilen bu sorunun cevabını sizlerle paylaşalım.

Atatürk Ülkücü müdür?

Atatürk'ün dönemin şartlarına uygun bir şekilde geliştirdiği ve uyguladığı düşünce biçimi, ülkücülükle doğru orantılıdır. Alparslan Türkeş'in ortaya attığı ve fikir babası olduğu ülkücülük, Türk milliyetçiliğini esas almaktadır. Bunun yanı sıra ülkü kelimesinin kökenine indiğimizde ideal ve amaç anlamları taşıdığını görüyoruz. Dolayısıyla Atatürk'ün ülkücü olduğunu söyleyebiliriz.

Devlet Bahçeli de Açıklamıştı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, konuyla ilgili yaptığı açıklamada Mustafa Kemal Atatürk, Sultan Alparslan, Fatih Sultan Mehmet ve nice Türk liderlerin ülkücü olduğunu belirtti. Amacı doğrultusunda emin adımlarla ilerleyen ve hiçbir şekilde taviz vermeyen kişi veya kişilerin ülkücü olduğunu da ekleyebiliriz.

Kaynak: Ülkücü Medya

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.