Polis, Bekçi ve Uzman Erbaşların Yaş Sınırında Değişiklik Yapılacak mı?

Polis, Bekçi ve Uzman Erbaşların Yaş Sınırında Değişiklik Yapılacak mı?

Memur olmak isteyenlerin yaş sınırına takılmaması için çeşitli düzenlemeler yapılabilecek. Özellikle de polis, bekçi ve uzman erbaşlık için yaş sınırı değişiyor. İç İşleri Bakanlığı yaş sınırı için bir açıklama yaptı mı? Milyonların beklediği bu sorunun cevabı ortaya çıkıyor. Yeni yaş sınırları nasıl olacak? Pek çok kişi polis, bekçi veya uzman erbaş olabilecek.

Kamuda memur olmak için sunulan şartlardan biri de yaş sınırıdır. 35 yaşını geçenler memurluk için başvuruda bulunamaz. Hal böyle iken polislikte bu yaş 30, bekçilikte 31 ve uzman erbaşlıkta 27'dir. Pek çok kişi bu üç meslekten birini olmak istiyor ancak yaş sınırı nedeniyle başvuruda bulunamıyorlar. Peki yaş sınırı değişecek mi?

Yeni Yaş Sınırları Nasıl Olacak?

Polislerin yaş sınırı 30 olarak biliniyor. Ocak ayı itibariyle 30 yaşından gün alanların polislik başvurusunda bulunamadığı belirtilmekte. Eğer yeni düzenleme hayata geçer ise yaş sınırı 31'e yükselecek. Bekçilikteki yaş sınırı ise 31. Ancak bekçilerin yeni yaş sınırı 35'e çıkabilir. Bu da demek oluyor ki bekçilikteki sınır çok daha fazla artacak. Uzman erbaşlıkta 27 olan yaş sınırı 30'u bulabilir. Böylelikle pek çok kişi, memur olmak ve bazı mesleklerde çalışmak için başvuruda bulunabilecek.

Yaş Sınırı Değişecek mi?

Yaş sınırının değişmesi gündeme geldi ancak İçişleri Bakanlığı'ndan konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı Açıklama yapılması durumunda en güncel haberleri sitemizden öğrenebileceksiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.