Terör örgütü PKK'nın Yönetim Kadrosu Tek Tek Bitiyor! MİT'in Hassas Nokta Operasyonuyla Etkisiz hale Getirildi!

Terör örgütü PKK'nın Yönetim Kadrosu Tek Tek Bitiyor! MİT'in Hassas Nokta Operasyonuyla Etkisiz hale Getirildi!

Milli İstihbarat Teşkilatı son günlerde yaptığı operasyonlarla gündeme bomba gibi düşmeye devam ediyor. MİT'ten yine bir tarihi operasyon geldi Irak’ın kuzeyinde PKK/KCK’nın işgali altındaki Sincar bölgesinde düzenlediği nokta operasyon dünya gündemine bomba gibi düştü. detaylar haberimizde..

Irak Devleti’nce bölücü faaliyetlerinden dolayı aranan PKK/KCK Yürütme Konseyi üyesi Hasan Said Hasan, üst düzey örgüt mensuplarının katıldığı “PKK Ocağı”nda ve Mazlum Doğan İdeolojik Akademisi'nde eğitim gördü.

319cf2ec-9155-43ac-8549-79ead10b214-wnq1.jpg

ADIM ADIM İZLENDİ

MİT, Sincar Halkı üzerinde hâkimiyet kurmak isteyen gayrimeşru odaklarla işbirliği yaparak, söz konusu terör odaklarının Yezidi Halkı üzerinde tahakküm kurmasına aracılık eden YBŞ Genel Sorumlusu Seyit Kod Hasan Said Hasan’ı söz konusu faaliyetleri doğrultusunda hedef listesine aldı.

b16c32c0-3296-45cb-b308-60135594ec0-bysl.jpg

MİT’in sahadaki personeli vasıtasıyla, PKK’nın Sincar’da faaliyet gösteren kolu YBŞ’nin Genel Sorumlusu olan Hasan Said Hasan’ın; örgüte ait silah ve mühimmat sevkiyatlarının yanı sıra Suriye ve Irak arasında örgüt mensuplarının intikallerini organize ettiği, çocuk yaştaki Yezidilerin PKK’ya kazandırılması ve örgütsel eğitim alması faaliyetini planladığı tespit edildi.

cb54b315-e92e-4963-be36-532de1d3036-c52r.jpg

Hasan Said Hasan’ı izlemeye alan MİT; üst düzey diğer PKK mensupları ile Sincar’da bir araya geldiği haberini alması üzerine operasyon kararı aldı ve hedefini Sincar’da hassas bir operasyonla etkisiz hale getirdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.