1 PAKET SİGARA 63 TL OLDU! Marlboro, Camel, Winston, Parliament, L&M, Samsun, Maltepe, Pall Mall ve Chesterfield Zam Liste

1 PAKET SİGARA 63 TL OLDU! Marlboro, Camel, Winston, Parliament, L&M, Samsun, Maltepe, Pall Mall ve Chesterfield Zam Liste

Türkiye'de sigara tüketimi oldukça yaygın bir alışkanlık. Ancak son zam haberleri tiryakileri endişelendiriyor. Sigara fiyatlarına bir zam daha geldi ve bu sefer rakamlar gerçekten şaşırtıcı. Sigara kullanıcıları bugünkü liste fiyatlarını görünce şaşkına döndü.

Bugün itibarıyla sigara grubunun tüm ürünlerine 5 TL zam yapıldı. İddialara göre bu zam, 7 Haziran 2023 tarihinden itibaren geçerli olacak. Tiryakiler, zam haberini öğrendiklerinde hayal kırıklığına uğradı.

Paket başına zam gelen sigaralar arasında en dikkat çekeni, tütün sarmalık Parliament'in fiyatının 63 TL'yi bulması oldu. En düşük sigara fiyatı ise 35,5 ila 36 TL arasında değişiyor.

BAT sigara grubunda ise en ucuz sigara 36,50 TL iken, en pahalı sigara 42 TL olarak belirlendi. Philip Morris grubu da dün sigaralara 5 TL zam yapmıştı. Artık 33 TL'ye satılan bir paket sigara, 38 ila 43 TL arasında alıcı bulacak.

Sigara fiyatlarındaki sürekli artış, tiryakiler arasında tepkiye yol açtı. Sigara tüketimi zaten pahalı bir alışkanlık iken, gelen zam haberleri tiryakileri daha da zorluyor.

Türkiye'de sigara kullanımının yaygın olması nedeniyle, sigara fiyatlarındaki zamların tiryakilere büyük etkisi olduğu açık. Sigara tüketimiyle mücadele edenler ise fiyat artışlarının tiryakileri sigarayı bırakmaya teşvik edeceğini düşünüyor. Ancak zam haberleriyle birlikte tiryakilerin bırakma düşünceleri biraz daha uzaklaşmış gibi görünüyor.

Not: Normal sigara fiyatları ortalama 40 - 45 TL arasında satılır iken Parliament'in sarmalık tütünü güncel olarak 63 TL'ye satışa sunuluyor. Bu nedenle en yüksek ücretler arasında sarmalık tütünler yerini aldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.