2 Ay Sonra Beştepe'de Toplanılıyor! MGK Toplantısında Terör, Karabağ ve Tahıl İthalatı Gündemde Olacak!

2 Ay Sonra Beştepe'de Toplanılıyor! MGK Toplantısında Terör, Karabağ ve Tahıl İthalatı Gündemde Olacak!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğinde Milli Güvenlik Kurulu toplanacak. MGK'da ana gündem maddeleri arasında ilk sırada terör yer alırken, Karabağ operasyonu ve Ukrayna ile Rusya'daki tahıl sevkiyat işlemleri de görüşülecek.

Milli Güvenlik Kurulu (MGK), yaklaşık iki aydır ara vermesinin ardından tekrar bir araya geliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Beştepe’de düzenlenecek olan bu toplantı, terörle mücadele konusunu en üst gündem maddesi olarak ele alacak. Toplantıda, hem ülke içindeki hem de sınır ötesindeki devam eden anti-terör operasyonları ve Suriye’deki son durum incelenecek.

MGK'nın Ana Gündem Maddeleri

Ayrıca, Azerbaycan’ın Karabağ'da yürüttüğü başarılı antiterör operasyonları ve bölgede meydana gelen diğer gelişmeler de MGK tarafından masaya yatırılacak. Kurul, bölgesel dinamikleri ve onların ulusal güvenlikle olan ilişkilerini detaylı bir şekilde değerlendirecek.

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın en son aşaması ve Rusya’nın çekilmesi sonucu tahıl sevkiyatının durumu da kurulun gündeminde olacak. Bu konuların ele alınması, bölgesel ve küresel çatışma dinamiklerinin daha geniş bir çerçevede değerlendirilmesine olanak sağlayacak.

Bu toplantı, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu’nun ilk kez katılacağı bir MGK toplantısı olacak. Bu üst düzey askeri yetkililerin katılımı, toplantının kapsamını ve etkisini daha da artıracaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.