2023 Kurbanlık Büyükbaş Küçükbaş Koyun Keçi Dana Sığır Fiyatları Belli Oldu! Büyükbaş Küçükbaş Adak Kurbanlık Kaç TL?

2023 Kurbanlık Büyükbaş Küçükbaş Koyun Keçi Dana Sığır Fiyatları Belli Oldu! Büyükbaş Küçükbaş Adak Kurbanlık Kaç TL?

Kurbanlık dana, koyun, keçi, sığır fiyatları kaç TL oldu? Büyükbaş ve küçükbaş hayvanların fiyatları başta olmak üzere 2023 adaklık kurban fiyatları da ortaya çıktı. İşte Kurban Bayramı öncesi hayvan fiyatları...

Kurban Bayramı'nın başlamasına az bir vakit kaldı. Dini vazifesini yerine getirmek isteyenler kurbanlık hayvan arayışına girdi Kaliteli ve iyi beslenmiş kurbanlık hayvan satın almak istedikleri için de fiyatların yanı sıra pazar araştırması da yapıyorlar. Peki 2023 yılı Kurbanlık koç, koyun, keçi, dana ve sığır fiyatları hakkında ne biliyoruz? Adak kurbanlık kaç TL'den satışa sunulacak?

Canlı Kurbanlık Fiyatları Ne Kadar?

Büyükbaş ve küçükbaş fiyatları değişkenlik gösteriyor. Canlı kurbanlık fiyatlarını incelediğimizde 50 - 80 bin TL arasında fiyatlar mevcut. Öte yandan küçükbaş kurbanlık ise 4500 ila 7000 TL arasında değişebilmektedir. Kurbanlık olarak dana, sığır, keçi, koyun, manda kesebilirsiniz. 

Bir Dana Ne Kadar? (2023)

Kurban için dana satın alacaksanız dananın kilosuna göre fiyatların değiştiğini belirtelim. Ancak ortalama olarak bahsedeceksek 60 bin TL ila 110 bin TL arasında fiyatlar mevcuttur. Dananın kalitesinden nasıl beslendiğine, sağlamlık durumuna ve kilosuna göre çok fazla değişken bulunuyor. Sizler de kurbanlık fiyatları için belirli güvenilir pazarları tercih edebilirsiniz.

Kurbanlık Dana Satan Yerler

Kurbanlık danayı bugün pek çok kurban pazarından bulabilirsiniz. Üstelik marketler de kesilmiş danayı hisse olarak sizlere vermektedir. Bu sayede kurban kesimi ile uğraşmak zorunda kalmadan bunu sağlayabiliyorsunuz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.