5 Sigara Grubuna 3 TL Birden Zam Geldi! Sigara Fiyatlarına Haziran Zammı Geldi

5 Sigara Grubuna 3 TL Birden Zam Geldi! Sigara Fiyatlarına Haziran Zammı Geldi

Sigaraya yeni bir zam haberi geldi ve bu zam öncesi sigara satışları durdu. Tekel Bayileri Yardımlaşma Platformu Başkanı Erol Dündar, sigara fiyatlarına 3 TL'lik bir zam yapılacağını açıkladı ve bu nedenle satışların geçici olarak durdurulduğunu belirtti.

Son dönemdeki sürekli zam furyasının etkisini en çok hisseden gruplardan biri olan sigara tiryakileri için yeni bir zam kararı alındı. Cumhuriyet gazetesinde yer alan habere göre, sigara firmaları 14 Mayıs seçimlerinden bir hafta önce bakkal ve tekel bayilerine sigara satışını durdurdu. Bu durum, Tekel Bayileri Yardımlaşma Platformu Başkanı Erol Dündar'ın önemli bir açıklama yapmasına yol açtı.

Dündar, maliyetlerin artması nedeniyle sigara fiyatlarına 3 TL'lik bir zam yapılacağını ifade etti. Ancak bu zam öncesinde sigara satışlarının durdurulduğunu belirtti. Bayiler olarak tüketicilerle karşı karşıya kaldıklarını ve stokçuluk durumuna düştüklerini dile getiren Dündar, sigara firmalarından bu uygulamaya derhal son vermelerini talep etti. Şu anda sigara dağıtımının ne zaman başlayacağının kendilerine söylenmediğini belirten Dündar, sorunlarını kamuoyuna duyurmak için şikayette bulunduklarını söyledi. Tüketicilere hitap ederek, kendilerinin stokçular olmadığını ve ürün bulma konusunda sorun yaşadıklarını ifade etti.

Sigara tiryakileri için yapılan yeni zam kararı ve satışların geçici olarak durdurulması, sigara sektöründe önemli bir gelişme olarak değerlendirilmektedir. Zam öncesi yaşanan bu durum, sigara tiryakilerini etkileyecek ve fiyatların artmasıyla birlikte mali açıdan zorluklar doğurabilecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.